BIH kaznovala Severne Irce in prišla do prve zmage

Reprezentance 8. Sep 201816:21 > 16:55
Getty Images/Jamie McDonald

Repreezentanca Bosne in Hercegovine je na svoji prvi tekmi v okviru Lige narodov prišla do zmage proti Severni Irski, ki jo je v gosteh premagala z 2:1.

Domača reprezentanca je v Belfastu dominirala večji del srečanja, vendar večino svojih priložnosti ni izkoristila, kar pa je izkoristila Bosna in na koncu slavila z 2:1.

V vodstvo je Bosno popeljal Haris Duljevič, ki je zadel po podaji Edina Džeka v 36. minuti. V 64. minuti pa je izjemno pomemben in na koncu tudi odločilen gol dosegel Elvis Šarič.

Izmed številnih priložnosti domačih pa je zgolj žoga po strelu Willa Grigga šele v 93. minuti končala v mreži Bosne. V vratih gostov je dobro delo opravil tudi vratar Ibrahim Šehič.

To je bila tudi prva zmaga za Bosno v novoustanovljenem tekmovanju, kjer je v skupini poleg današnjih dveh nasprotnikov tudi Avstrija.