Ob 18:00 v živo na SK 1: Mladi Slovenci se ne predajajo

Getty Images

Mlado slovensko nogometno reprezentanco danes v Celju proti Bolgariji čaka predzadnja tekma kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu v Italiji in San Marinu. Četa Primoža Glihe je še vedno v igri za nastop v dodatnih kvalifikacijah. Obračun v živo spremljajte na SK 1.

Se bo mlada reprezentanca Slovenije prebila v dodatne kvalifikacije za evropsko prvenstvo? Mlade Slovence čakata še dve preizkušnji, danes tudi zadnja na domačih tleh. Četa selektorja Primoža Glihe se bo ob 18. uri v Celju pomerila z Bolgarijo (v živo na SK 1).

Slovenci imajo z Bolgari nekaj neporavnanih računov, saj so marca izgubili v Stari Zagori. Gostitelji pomladanskega dvoboja so tedaj izkoristili luknje v slovenski obrambi in za hrbet Grege Sorčana pospravili tri žoge. Slovensko mrežo je v 20. minuti načel Antonio Vutov, nato pa je ob koncu obeh polčasov udaril še Kiril Despodov, ki velja za enega najbolj vročih bolgarskih nogometašev.

Enaindvajsetletni napadalec se je pred slabim mesecem v Stožicah predstavil tudi v začetni enajsterici članske izbrane vrste in podal za prvi gol gostov. Pri bolgarski zmagi v Ljubljani sta ob Despodovu sodelovala še Angel Ljaskov in Svetoslav Kovačev, ki sta bila spomladi del kadra selektorja mlade reprezentance Antonija Zdravkova.

Dvoboj v Bolgariji je spomladi med drugimi izpustil Jon Gorenc Stankovič, ki je ob Sorčanu in Ožboltu nogometaš s vidno vlogo že v minulih kvalifikacijah. Nekdanji up Domžal se je po poškodbi kolena vrnil na nogometne zelenice in medtem ob debiju v najmočnejšem angleškem prvenstvu dosegel tudi zadetek. Visokorasli član Huddersfield Towna bo s svojimi izkušnjami pomemben člen ekipe, ki so jo vnovič zdesetkale poškodbe.

Selektor Gliha je že pred sestavo seznama ostal brez Martina Kramariča, medtem ko se je Jaka Bijol naknadno pridružil članski selekciji, zaradi poškodbe pa je reprezentančni tabor v Mariboru zapustil tudi Jan Mlakar. Prvega strelca državnega prvenstva je v reprezentanci zamenjal Luka Šušnjara, še pred tem se je soigralcem pridružil tudi David Tijanić.

Primož Gliha lahko pred zaključnima tekmama kvalifikacij računa na Luko Janžekoviča, Metoda Jurharja, Grego Sorčana, Erika Gliho, Luko Badžima, Davida Brekala, Amadeja Brecla, Timoteja Mateja, Žigo Lipuščka, Jona Gorenca Stankoviča, Aleksandra Boškovića, Kristjana Arh-Česna, Ožbeja Kuharja, Davida Tijanića, Dejana Petroviča, Matica Vrbanca, Janeza Piška, Adama Gnezdo Čerina, Jana Humarja, Jana Repasa, Dejana Vokića, Alena Ožbolta in Luko Šušnjara.

Selektor bo zagotovo veliko stavil tudi na moštveni duh nogometašev, ki z velikim ponosom branijo barve svoje države. Danes bo za Slovence štela zgolj zmaga, saj bodo v dodatnih kvalifikacijah zaigrala zgolj štiri najbolje drugouvrščena moštva. Pri tej razvrstitvi so upoštevani zgolj rezultati s prvo, tretjo, četrto in peto ekipo skupine. V skupine 9 je trenutno na repu Luksemburg, ki je v uvodu kvalifikacij sicer ponagajal Sloveniji. Na mestih, ki vodijo v dodatne kvalifikacije, so trenutno Hrvati, Romuni, Švedi in Avstrijci, slednji pa imajo glede na trenutno razvrstitev ekip na svojem računu dve točki več od Slovencev.