Slovenija zaradi poškodbe izgubila tudi kapetana Jokića

Reprezentance 14. Nov 201819:52 > 19:57
Ekipa24.si

Slovenska nogometna reprezentanca se v Nacionalnem nogometnem centru Brdo pripravlja na zadnja preizkusa v Ligi narodov. Najprej je na vrsti domača tekma z Norveško, Slovenija pa bo na tekmi močno oslabljena.

Igor Benedejčič bo proti Norvežanom pogrešal nekaj standardnih igralcev, vključno z Bojanom Jokićem, ki je prišel poškodovan že na reprezentančni zbor. Kapetan slovenske reprezentance je danes opravil zdravniški pregled, po katerem je postalo dokončno jasno, da ne bo mogel pomagati reprezentanci na prihajajočih tekmah, tako da se bo vrnil v klub, kjer bo nadaljeval z rehabilitacijo.

Med tiste z največ reprezentančnimi nastopi tako počasi uvrščamo Benjamina Verbiča, ki je doslej 19-krat oblekel dres z državnim grbom in se dvakrat vpisal med strelce. “Sem eden izmed nogometašev z največ nastopi in z veseljem sprejemam odgovornost,” je jasen krilni napadalec, ki je po težavah s poškodbo hitro ujel dobro formo. »Imel sem nekaj težav s poškodbo, sedaj pa je bolje in komaj čakam naslednje tekme. Pričakujemo dve težki tekmi proti reprezentancam, ki igrata zelo trd nogomet. Mi imamo svojo filozofijo in upajmo da se bo izteklo po naših željah.”

Verbič se zaveda, da je slovenska reprezentanca v dosedanjem delu Uefa lige narodov pokazala manj od pričakovanj: “Vsi v ekipi bi lahko več pokazali, vključno z mano. Smo na zadnjem mestu v skupini, ne mečemo si peska v oči, situacija ni rožnata. V nogometu je dobro, ker je vedno hitro na vrsti naslednja tekma. Teoretično si sicer lahko še zagotovimo obstanek in dokler bo tako, bomo verjeti, da nam bo uspelo.

Podobnega mnenja je tudi Rajko Rotman, ki si želi, da bi Slovenija čimprej pozabila na slab rezultatski nit. “Vsi vemo, kaj se dogaja v zadnjem času in to želimo čimprej izboljšati. Videli smo, da na zadnjih tekmah ni šlo, čeprav želja in trud nista bila vprašljiva. Rezultatski padci se dogajajo tudi v klubih, na nas pa je da čimprej obrnemo ta slabi niz,” je odkrit vezist in predstavi nekaj napotkov za uspeh proti Norveški.

Potrebno bo popraviti napake, predvsem pa odigrati čim bolje. Moramo biti samozavestni, pomagati en drugemu, le tako bomo prišli do rezultata. Upanje je, dali bomo vse od sebe in na koncu videli, kaj bo to pomenilo,” še dodaja Rotman.