Slovenski nogomet izgubil velikana

Reprezentance 4. Okt 201610:51 > 10:53
NZS

Slovenski nogomet je zavit v črno. V noči na ponedeljek se je poslovil dolgoletni zdravnik slovenske članske reprezentance, dr. Vasja Kruh. Velikan slovenskega nogometa, ki je svoje življenje posvetil abdominalni kirurgiji, je v 71-letu izgubil boj z boleznijo.

Dr. Vasja Kruh je v slovenskem nogometu pustil neizbrisen pečat. Po aktivnem igranju nogometa v mladosti, kjer je bil član NK Nova Gorica, se je kasneje v nogomet vrnil kot klubski zdravnik nogometnega društva Gorica, leta 2000 pa se je na pobudo Srečka Katanca pridružil slovenski članski reprezentanci, kjer je deloval vse do lanskega leta. Član reprezentance je bil na dveh svetovnih prvenstvih (2002 in 2010) ter enem evropskem (2000). V zadnjem obdobju je bil tudi član zdravniške komisije NZS.

Nogometna zveza Slovenije izreka vsem svojcem in prijateljem Dr. Kruha iskreno sožalje ob boleči izgubi. Pogreb pokojnika bo v ožjem družinskem krogu.