Reprezentance 12. Jan 201917:37 > 17:47

Iraška nogometna reprezentanca se je v 2. krogu skupinskega dela azijskega prvenstva razveselila suverene zmage proti Jemnu. Varovanci slovenskega strokovnjaka Srečka Katanca so tokrat zmagali s 3:0.

Iračani so na začetku tedna nekoliko po sreči dobili prvo tekmo skupinskega dela, ko so s 3:2 ugnali Vietnam, tokrat pa so bili Katančevi fantje suvereni in kakovost proti Jemnu dokazali že v prvem polčasu.

V 11. minuti je zadel Mohanad Kadhim, že v 19. minuti pa je na semaforju pisalo 2:0, saj se je v listo strelcev vpisal še Bašar Resan. Zmago je v zadnjih minutah srečanja potrdil Ala Abbas.

Skupinski del prvenstva, ki ga gostijo Združeni Arabski Emirati, bo Irak sklenil s sosedskim derbijem za 1. mesto proti Iranu, ki je danes z 2:0 odpravil Vietnam.

Obe ekipi sta si že zagotovili napredovanje med 16, tako da v sredo igrata le še za boljše izhodišče v osmini finala.