Slovenski nogometaši se pripravljajo na Kitajce

NZS/Twitter

V četrtek se bo slovenska nogometna reprezentanca do 25 let pomerila na prijateljski tekmi s Kitajsko. Včeraj so nogometaši opravili dva treninga, Igor Benedejčič pa si je v živo ogledal tekmo Kitajcev v Gibraltarju.

NZS

Slovenski nogometaši so včeraj opravili dva treninga, dopoldanski del je bil namenjem pridobivanju moči, drugi trening pa je bil namenjen taktiki.

“Intenzivnost je bila na višjem nivoju, kar je normalno za ta del priprav. V naslednjih dneh nas čaka en trening na dan, da bomo čim boljši za Kitajce,” je po četrtem treningu v La Cali povedal Matic Črnic, ki je bil vesel vpoklica v reprezentanco. “Vsak vpoklic v reprezentanco zame predstavlja čast. Na koncu pa je od vsakega posameznika odvisno, koliko bo dal od sebe in v kakšni luči se bo predstavil selektorju. S selektorjem sem sodeloval dve leti v Rijeki in je trener, ki na treningih želi disciplino, hiter pretok žoge in želi gole. To vedno ponavlja na treningih, da želi videti gole, saj se nogomet na koncu koncev zaradi njih nogomet tudi igra.”

Po poškodbi se je vrnil na teren Dejan Lazarević, ki je v preteklosti že igral za člansko reprezentanco pod taktirko Slaviše Stojanovića in Srečka Katanca.

“Tekma s Kitajsko je lepa priložnost, da se dokažemo. Nekateri smo bili že člani reprezentnace v preteklosti, nekateri so prvič, a vsi imamo isti cilj. Da se dokažemo, da premagamo Kitajsko. Zdaj je odvisno od nas igralcev, da informacije, ki jih dobimo na treningih, poskušamo prenesti tudi na igrišče.”

V naslednjih dneh čaka naše reprezentante še en trening, na katerem se bodo posvetili tudi analizi nasprotnikov. Igor Benedejčić si je v živo ogledal tekmo Kitajcev z ruskim Krasnodarjev v Gibraltarju, ki so jo Rusi po preobratu dobili z 2:1.

Tekma med Slovenijo in Kitajsko do 25 let bo v Marbelli na sporedu v četrtek ob 17. uri.