Nova pogodba ne pomaga Glihi, visok poraz proti Gruziji

Reprezentance 23. Mar 201910:27 > 10:32
Primož Gliha. Foto: NZS.

Slovenska reprezentanca do 21 let je prvi pripravljalno tekmo za evropsko prvenstvo U21 2021 odigrala v Gruziji, kjer je priznala premoč gostiteljem.

Slovenska reprezentanca je izgubila prijateljsko tekmo proti Gruziji s 3:0, visok in dokaj nepričakovan poraz naših, samo nekaj tednov po tem, ko je selektor Primož Gliha podaljšal pogodbo s Slovenijo

Srečanje se je začelo precej živahno, saj sta obe reprezentanci odkrito pogledovali proti golu nasprotnika. Mreži sta mirovali do 33. minute, ko so gostitelji zapretili po podaji iz kota in tudi s kančkom sreče povedli, potem ko se je žoga od Roka Vodiška odbila v mrežo.

Gruzijci so prednost povišali takoj na začetku drugega polčasa, po hitro dosojeni enajstmetrovki v korist gostiteljev. Prekršek za najstrožjo kazen je storil Brekalo, zanesljiv izvajalec pa je bil Giorgi Arabidze. Slovenija si je v nadaljevanju tekme prizadevala znižati zaostanek, vendar so Gruzijci uspešno odbijali napade in grozili iz protinapadov. V 89. minuti so tako domači izpeljali hiter protinapad, ki ga je rutinirano zaključil Arabidze in postavil končni rezultat srečanja, čeprav je močno dišalo po prepovedanem položaju.