Avtogol in Perišić – Hrvaška znova boljša od Walesa

Laurence Griffiths/Getty Images

Nogometaši hrvaške reprezentance so v Gradskem vrtu v Osijeku z 2:1 odpravili Wales in tako prišli do druge zmage v skupini E kvalifikacij za nastop na Euru 2020.

Hrvati so bolje začeli srečanje, najbolj razpoložen je bil Ivan Perišić, ki je v 17. minuti tudi poskrbel za veselje v Osijeku. Mreža Walesa se je namreč prvič zatresla, potem ko je James Lawrence ravno po njegovem predložku okroglo usnje poslal v svojo mrežo. Otočani so imeli do konca prvega polčasa eno priložnost za izenačenje, toda na odmoru so z minimalno prednostjo odšli naši južni sosedi.

Na začetku drugega polčasa so “vatreni” zapretili prek Josipa Brekala – njegov strel je ubranil Wayne Hennessey, ki je bil v 48. miuti ob strelu Perišića nemočen. 2:0 za Hrvaško. Valižani bi lahko znižali prek Garetha Bala, ko je zvezdnik Reala poizkušal s strelom iz roba kazenskega prostora, čeprav bi se lahko odločil tudi za podajo do osamljenega Daniela Jamesa. V 77. minuti so gostje vendarle uspeli prebiti hrvaško obrambo, ko je tudi z nekaj sreče zadel David Brooks. Slednji je Dominika Livakovića premagal s pomočjo Domagoja Vide, ki se je z glavo nekoliko dotaknil žoge in spremenil njen let. Do konca se mreži nista več zatresli, tako da so se Hrvati veselili izjemno pomembne zmage po porazu z Madžari v prejšnjem krogu.

Wales v tem ciklu čaka še gostujoči obračun z Madžari, svetovni podprvaki pa se bodo v Varaždinu na prijateljskem obračunu pomerili proti Tuniziji.

Hrvati vodijo v skupini E s šestimi točkami, Wales ostaja pri treh točkah za zmago proti Slovaški

V drugem zgodnje popoldanskem dvoboju sobotnih kvalifikacijskih obračunov je Islandija v Reykjaviku z 1:0 odpravila Albanijo. Za prvo domačo zmago Islandije po petih tekmah je v 22. minuti zadel Johann Gudmundsson. Islandci imajo po treh tekmah šest točk, Albanci ostajajo pri treh.