Messi in Armani podaljšala upanje Argentine

Pedro Vilela/Getty Images

Argentinci tudi na tekmi drugega kroga skupinskega dela Cope Americe niso navdušili svojih navijačev, potem ko so se s Paragvajem razšli brez zmagovalca (1:1). Gavči morajo za napredovanje v zadnjem krogu nujno premagati Katar.

Argentinci so srečanje začeli s štirimi spremembami v začetni enajsterici v primerjavi s prvim obračunom proti Kolumbiji, na klopi sta ostala Angel Di Maria in Sergio Aguero. Paragvajci so povedli v 37. minuti, ko je zadel Richard Sanchez.

Igra Argentine kljub zaostanku ni navdušila, kljub temu pa so se gavči v 57. minuti veselili zenačenja, ko je Lionel Messi zadel iz najstrožje kazni, potem ko je z roko v svojem kazenskem prostoru igral Ivan Piris.

Ob Messiju je bil glavni junak točke Argentine vratar Franco Armeni, ki je imel veliko sreče, da v prvem polčasu po startu izven kazenskega prostora ni dobil rdečega kartona, saj je v 62. minuti ubranil enajstmetrovko Gonzalezu.

Kolumbija je na drugi tekmi Katar odpravila z 1:0 in vodi v skupini B s šestimi točkami, Pargvaj ima dve točki, Katar in Argentina pa po eno.

Argentinci se bodo v nedeljo v zadnjem krogu skupinskega dela pomerili s Katarjem, Kolumbija pa s Paragvajem. Gavči so Copo Americo po skupinskem delu nazadnje zaključili leta 1983, tokrat pa nujno potrebujejo zmago proti Katarju, da bi se izognili novemu spodrsljaju. Ob dveh najboljših ekipah iz vsake od treh skupin se bosta v izločilne boje uvrstili tudi dve najboljše tretje uvrščeni reprezentanci.