Messi: Bilo bi noro, da izpademo, a se to ne bo zgodilo

Getty Images, Pedro Vilela

Prvi zvezdnik Argentine Lionel Messi ne dvomi, da bo njegova ekipa v zadnjem krogu skupinskega dela Cope Americe odpravila Katar in se uvrstila v izločilne boje.

Povezano

Po remiju s Paragvajem (1:1) imajo Argentinci po dveh tekmah samo eno točko in jim grozi izpad po skupinskem delu. Prvi po letu 1983. Morda ne bo dovolj niti zmaga proti Katarju, čeprav se zdi, da bi zmaga proti povabljencem morala zadostovati za napredovanje gavčev.

Videl sem ekipo, ki je prepričana, da bo zmagala na naslednji tekmi. Moramo igrati kot ekipa in napredovati, čeprav je malce frustrirajoče, ker tokrat nismo slavili. Na naslednji tekmi igramo za življenje in res bi bilo noro, če ne bi uspeli napredovati iz skupine. Ne dvomim, da bomo napredovali,” je odločen zvezdnik Barcelone.

Paragvaj je povedel v 37. minuti preko Richarda Sancheza, medtem ko je Messi v 57. minuti izenačil iz najstrožje kazni.

Na začetku smo dobro nadzorovali žogo, po prejetem zadetku pa smo bili kaotični. V drugem polčasu smo vendarle šli v napad z vsemi silami in prišli do točke,” je dodal Messi.

Argentinci se bodo v nedeljo v zadnjem krogu skupinskega dela pomerili s Katarjem, Kolumbija pa s Paragvajem. Ob dveh najboljših ekipah iz vsake od treh skupin se bosta v izločilne boje uvrstili tudi dve najboljše tretje uvrščeni reprezentanci.