Zlati pokal: sedmica Kanade, tretja zmaga Mehike

Grant Halverson, Getty Images

Nogometaši Kanade so v tretjem krogu Zlatega pokala s 7:0 premagali Kubo in se tako uvrstili v četrfinale. Mehika je s 3:2 premagala Martinik.

Kanadčani so bili, po pričakovanju, boljši v vseh prvinah nogometne igre. Proti vratom nasprotnika so sprožili 25 strelov od tega 14 v okvir vrat.

Do zmage sta Kanadčane sicer popeljala odlični Jonathan David ter Lucas Cavallini. Oba sta dosegla po tri zadetke.

Prvi zadetek na tekmi je dosegel David v četrti minuti srečanja. V 21. minuti je Cavallini prednost podvojil in do konca prvega polčasa nato dosegel še dva zadetka.

V drugem polčasu je četrti zadetek za Kanado dosegel Junior Hoilett. Cavallini je imel v 55. minuti tudi priložnost, da doseže četrti zadetek toda žoga po njegovem strelu iz enajstmetrovke ni našla željenega cilja.

Do konca tekme je hat-trick vpisal še David, ki je bil natančen v 71. in 77. minuti.

V isti skupini je Mehika s 3:2 premagala Martinik in se z stoodstonim izkupičkom na treh tekmah uvrstila v četrtfinale.

Tekme Zlatega pokala, ki poteka pod okriljem CONCACAFa si lahko v nesporednih prenosih ogledate v živo na naši televiziji.