Jesus po drami Brazilijo odpeljal v polfinale

Buda Mendes, Getty Images Sport

Brazilci so prvi polfinalisti Cope Americe. Domačini južnoameriškega prvenstva so v četrtfinalu Pargvaj odpravili po boljšem izvajanju enajstmetrovk. Odločilni zadetek je prispeval Gabriel Jesus v peti seriji - 4:3.

Gledalci v rednem delu srečanja na stadionu Gremija v Porto Alegreju niso videli zadetkov, čeprav so Brazilci absolutno dominirali in imeli nekaj sijajnih priložnosti, da bi dvoboj v svojo korist odločili že pred izvajanjem najstrožjih kazni.

Moštvo selektorja Titeja je imelo vse od 58. minute igralca več na igrišču zaradi neposrednega rdečega kartona, ki ga je dobil branilec West Hama Fabian Balbuena. Glavni sodnik Roberto Tobar je v prvem trenutku pokazal na belo točko, vendar po posredovanju sistema VAR in ogledu sporne situacije spremenil svojo odločitev in dosodil prosti strel izven kazenskega prostora.

Brazilci tudi ob številčni prednosti niso našli poti mimo čvrstih Pargvajcev, ki so se z vsemi silami branili in na koncu tudi ubranili. Brazilci so imeli nekaj lepih priložnosti prek Gabriela Jesusa, Williana in Roberta Firmina, toda žoga ni želela v mrežo. Najlepšo priložnost za Paragvaj je imel v sodnikovem dodatku Juan Escobar, vendar je na srečo Brazilcev še pravočasno posredovala ožja obramba.

Nogometaši so takoj po koncu 90 minut začeli z izvajanjem enajstmetrovk. Gustavo Lopez je že v prvi seriji zgrešil in prepustil prednost Brazilcem, nato pa je Firmino v četrti seriji zapravil strel, a je nato Gonzalez zapravil zadnji strel za goste, medtem ko je Gabriel Jesus ohranil mirne živce, zadel v polno in poskrbel za veliko slavje navijačev v Porto Alegreju.

Brazilce v polfinalu čaka boljši iz dvoboja Venezuela Argentina, preostala dva četrtfinalna par sta KolumbijaČile in UrugvajPeru.