Argentina suvereno v polfinale, Čile izločil Kolumbijo

Reprezentance 28. Jun 201923:46 > 23:49
Lucas Uebel/Getty Images

Nogometaši Argentine so na Copa Americi v četrtfinalu suvereno opravili z Venezuelo in jo premagali z 2:0. V polfinale se je uvrstil tudi Čile, ki je po izvajanju najstrožjih kazni ugnal Kolumbijo s 5:4.

Reprezentanca Argentine je presenetljivo dobro igrala še na drugi zaporedni tekmi a Copa Americi, potem, ko so gavči malce slabše začeli letošnje prvenstvo. V četrtfinalu so premagali in izločili reprezentanco Venezuele z 2:0.

Povedli so zelo hitro in sicer že v 10. minuti, ko je podajo Sergia Aguera za vodstvo izkoristil Lautaro Martinez. Argentina, ki nekaj zadnjih let neuspešno lovi kakšno lovoriko je tokrat proti Venezueli prikazala eno najboljših predstav v zadnjem obdobju, saj so bili boljši nasprotnik skozi večji del tekme.

Dokončnega potnika v polfinale je v 74. minuti odločil Giovani Lo Celso, ki je izkoristil napako vratarja po močnem strelu Aguera.

Argentino v polfinalu čaka finale pred finalom, saj se bodo pomerili proti Braziliji.

Na drugi četrtfinalni tekmi, ki je bil pravi dvoboj dveh nogometnih južnoameriških velesil, pa gledalci zadetkov vsaj v rednem delu niso videli. Kljub temu, da je Kolumbija dobila doslej vse tri tekme na prvenstvu so se Čilenci tokrat dobro upirali in bili celo za malenkost bolj podjetni, na koncu pa so slavili po strelih z bele pike s 5:4 in še naprej ostajajo v borbi za ubranitev naslova.

Enajstmetrovke je odločila zadnja peta serija, kjer je za Kolumbijo najprej zgrešil William Tesillo, na drugi strani pa je darilo izkoristil Alexis Sanchez.

Za Kolumbijo so pred tem sicer zadeli: James Rodriguez, Edwin Cardona, Juan Cuadrado in Yerry Mina. Za Čile pa so bili uspešni Arturo Vidal, Eduardo Vargas, Erick Pulgar in Charles Aranguiz.