EP U-21: Španci evropski prvaki, v finalu padla Nemčija

Reprezentance 30. Jun 201920:23 > 20:28

Mlade reprezentanca Španije je v finalu nogometnega evropskega prvenstva do 21. leta ugnala Nemčijo z 2:1 in se petič v zgodovini veselila naslova najboljše mlade evropske reprezentance.

V Italiji sta se na finalni tekmi Evropskega prvenstva do 21. leta starosti pomerili reprezentanci Španije in Nemčije. Naslova evropskih prvakov do 21. leta pa so se veselili nogometaši Španije, ki so dokaj zanesljivo slavili v finalu z 2:0.

Še v 7.minuti prvega polčasa je za vodstvo furije zadel vezist Napolija Fabian Ruiz, v drugem polčasu v 69. minuti pa je za potrditev naslova zadel še napadalec zagrebškega Dinama Dani Olmo. Častni zadetek za Nemce je v 88. minuti zabil Nadiem Amiri.

Španci so se Nemcem tako maščevali za poraz v finalu izpred dveh let, hkrati pa so se že petič zavihteli na vrh Evrope, kjer so sedaj ravno z Nemci izenačeni po številu osvojenih lovorik.