Jojo znova nenatančen iz bele točke

Slovenski nogometni legionarji minuli konec tedna strelsko niso bili najboljši, a bodo vsaj nekateri med njimi vseeno imeli kar nekaj razlogov za veselje. Josip Iličić je drugič letos zgrešil najstrožjo kazen.

Tudi slovenski reprezentanti počasi že odštevajo dneve do zaključka letošnjega leta. Nekateri med njimi že uživajo v zimskem tekmovalnem premoru, drugi zdravijo poškodbe, tretje pa pred božično-novoletnimi prazniki čakajo še zadnje preizkušnje pred vstopom v leto 2017.

Praznike bo za okrevanje po poškodbah izkoristilo zajetno število reprezentantov. Kot zadnji se je seznamu pridružil Jan Oblak, ki si je ob ponedeljkovem porazu z Villarrealom poškodoval ramo, bil med tednom že operiran v Londonu, zdaj pa ga čaka vsaj trimesečno okrevanje. Tako je Škofjeločan že izgubljen za tekmo osmine finala Lige prvakov, v katerem se bodo Madridčani udarili z Bayerjem Kevina Kampla. V Nemčiji rojeni vezist se je, po tem ko je zaradi poškodbe izpustil nekaj tekem, včeraj vnovič vrnil na igrišča, a povratek ni bil najuspešnejši, saj so farmacevti pred domačimi gledalci izgubili z Ingolstadtom.

Kampla, ki je odigral celotno tekmo, v sredo čaka še zadnja letošnja preizkušnja – sosedski derbi s Kölnom. Roman Bezjak bo z zadnjeuvrščenim Darmstadtom gostoval v Berlinu, med vikendom pa je Korošec s soigralci doživel minimalen poraz v dvoboju z Bayernom. Bezjak ni dobil priložnosti za igro, letošnji novinec pa se je znašel v manjših težavah, saj je Ingolstadt na 16. mestu pobegnil na štiri točke razlike. Še naprej pa v drugem rangu nemškega nogometa odlično kaže Niku Omladiču, ki bo z Eintrachtom v leto 2017 vstopil kot vodilni. Šmarčan je s soigralci remiziral pri Karlsruheju ter pred Hannovrom in Stuttgartom ohranil dve točki naskoka.

Ob Omladiču bo novo leto na prvem mestu pričakala še trojica reprezentantov, ki si kruh služijo v tujini. Andraž Šporar in Benjamin Verbič zaradi poškodbe prav tako ne igrata, a sta Basel in Kobenhavn jesenski del sezone sklenila že pred tednom dni, v soboto pa so zadnje srečanje hrvaškega prvenstva odigrali tudi Rečani. Matic Črnic zaradi poškodbe ravno tako ni bil v kadru zasedbe, ki je pred domačimi gledalci ugnala Istro in bo v nadaljevanje tekmovanja krenila s šestimi točkami prednosti pred drugouvrščenim Dinamom. Še občutnejša je prednost danskega in švicarskega prvaka, Kobenhavn beži za 11 točk, Basel še za točko več.

Italijanske prvoligaše pred zimskim premorom čaka še zadnje dejanje v letu 2016, slovenski reprezentanti pa za razliko od minulega tedna niso bili strelsko razpoloženi. Josipu Iličiću se je še drugič to jesen pripetilo, da je zastreljal najstrožjo kazen, v uvodu drugega polčasa zaostanka ni uspel znižati na 2:1. Fiorentina je s 3:1 izgubila v Rimu in po drugem zaporednem porazu zdrsnila na osmo mesto. Najbolje še naprej kaže Jasminu Kurtiću, ki z Atalanto drži šesto mesto. Modro-črni so se z gostovanja na San Siru vrnili s točko, dvoboj z Milanom ni ponudil zadetkov, Kurtić pa je, podobno kot Iličić, odigral dobro uro srečanja.

Pomembne zmage sta se veselila Valter Birsa in Boštjan Cesar, ki je dvoboj s Sampdorio spremljal s klopi za rezerviste. Birsa je igral do 83. minute, gostje so na 2:1 znižali tik pred koncem dvoboja. Na lestvici Serie B se vzpenja tudi Carpi, ki ima v svojih vrstah prav tako dva reprezentanta. Aljaža Strune zaradi prepovedi igranja ni bilo na zadnjem spisku, zmago pri Salernitani pa je spremljal s klopi za rezerviste. Še tretjič zapored pa je med vratnicama stal Vid Belec in ob zmagi z 1:2 zbral tri obrambe.

Po poškodbi je še tretjo tekmo v nizu odigral tudi Robert Berić in v francoskem prvenstvu prvič po 29. oktobru dobil mesto v začetni enajsterici St. Etienna, a je z nastopom sklenil že po vsega 13 minutah, saj je bil po izključitvi Moulina žrtev taktične zamenjave. (vir: nzs.si)