Članice v petek začenjajo kvalifikacije za Euro 2021

NZS.si

V ponedeljek se je začela misija za žensko člansko reprezentanco, ki jo v petek v Velenju čaka uvodna tekma kvalifikacij za Euro 2021. Selektor Borut Jarc bo v Topolšici zbral svoje varovanke, nato pa z njimi v Šoštanju opravil uvodni trening. Oba uvodna obračuna si oglejte v živo na Sportklubu.

Imamo nekaj rahlih težav, saj Sara Agrež, Lana Golob in Izabela Križaj še vedno niso nared. Nismo najboljše volje, a vseeno gremo ciljno usmerjeni v te dve tekmi, proti Rusiji in Kosovu. Imamo ekipo, ki je preverjena in dokazana. Imamo ekipo, ki je v letu in pol dokazala, da je sposobna velikih korakov. Verjamem, da bodo tudi tokrat igralke na nivoju. Tako bo treba proti Rusiji, 16. ekipi v Evropi. Rusija je spoštovanja vreden tekmec, sem pa siguren, da Rusija ni nepremagljiva!” je uvodoma dejal selektor Borut Jarc, ki bo z ekipo v Šoštanju opravil prvi trening, zasedba pa bo na tem koncu Šaleške doline trenirala do petkove tekme.

Šteje rezultat
Od torka delamo maksimalno usmerjeno z jasno željo narediti rezultat. Dekleta so se v tem letu in pol navadila in dojela, da nas zanima rezultat, rezultat in samo rezultat. Prepričan sem, da so sposobne do pozitivnega izkupička,” Jarc ne skriva optimizma pred začetkom novega kvalifikacijskega ciklusa.

Izvrstna ekipa
Uvodoma se igra z Rusijo v Velenju, v sklopu prvega dela kvalifikacij pa je tu še obračun z zasedbo Kosova (3.9. v Dravogradu). Razumljivo pa so misli selektorja in igralk tokrat pri prvih tekmicah Rusinjah. “Gledal sem tri, štiri tekme. Rusija je zelo nevarna ekipa, premore izvrstne protinapade, hitre so v konici napada. Temu ustrezno se bomo taktično pripravili na njih in taktično disciplinirano odigrali tekmo. Ima pa tudi Rusija nekaj pomanjkljivosti, ki jih bomo skušali izkoristiti predvsem v fazi napada,” sklene Jarc.

Skupina A
Varovanke selektorja Boruta Jarca se bodo v kvalifikacijski skupini A pomerile z Nizozemsko, Rusijo, Turčijo, Kosovom in Estonijo. Slovenija vstopa v kvalifikacije brez nastopa na evropskem ali svetovnem prvenstvu.

Devet skupin
V kvalifikacijah sodeluje 47 reprezentanc, ki bodo s prvim delom kvalifikacij opravile med 29. avgustom 2019 in 22. septembrom 2020. Ekipe so razdeljene v devet skupin – dve po šest ekip (v A in B) in sedem po pet. Na evropsko prvenstvo se direktno uvrsti devet prvakinj skupin in po tri najboljše drugouvrščene zasedbe. Šesterica preostalih drugouvrščenih pa igra dodatne kvalifikacije, ki bodo na sporedu oktobra 2020 (med 19. in 27.10. 2020). Leta 2017 so na domačem evropskem prvenstvu prvakinje postale Nizozemke.

Finale na Wembleyju
Anglija bo gostila 13. evropsko prvenstvo za članice, sodelovalo bo 16 reprezentanc. Domačinke so na tekmovanje uvrščene neposredno. Evropsko prvenstvo se začne 11.7. 2021 in sklene 1.8. Igralo se bo na devetih štadionih v osmih mestih, finale bo na Wembleyju. (vir: nzs.si)