Slovenija v razprodanih Stožicah nadigrala Poljake!

M24.si

Slovenska reprezentanca je ob pravem nogometnem prazniku v Stožicah prišla do pomembne zmage v kvalifikacijah za Euro 2020. Poljaki so padli z 2:0, zadetka sta dosegla Aljaž Struna in Andraž Šporar.

Struna je zadel v prvem polčasu, Šporar pa v drugem. Pri obeh golih je sodeloval tudi razigrani Iličić. Prvi prvem golu je podal iz kota, žogo pa je nato do Strune podaljšal Šporar. Pri drugem zadetku je Jojo z zunanjim delom stopala sijajno podal v prostor in tam našel Šporarja, ki se je izkazal s krasnim zaključkom. Za Struno je bil to prvi zadetek v dresu Slovenije, za Šporarja pa drugi.

V prvem delu je sicer Slovenija igrala zelo dobro. Gostje so takoj napadli, a so jih varovanci Matjaža Keka hitro umirili in vzpostavili ravnotežje. Gostitelji so prvič zapretili po dobrih desetih minutah, ko je Iličić sprožil z roba kazenskega prostora, a je bil Fabianski na pravem mestu. Nato je sledila še akcija Šporarja in Iličića, ki pa jo je dobro spremljal Fabianski.

Slovenci so bili za trud nagrajeni v 35. minuti, ko je Iličić izvedel kot, reprezentančni prvenec pa je dosegel Aljaž Struna.

V drugem polčasu so Slovenci Poljakom prepustili posest in pretili na protinapade. To je bil pravi recept, saj so bili gostje v napadu povsem brez ideje. Poteza tekme je sledila v 65. minuti, ko je Iličić s sijajno podajo zaposlil Šporarja, ki je s skoraj mrtvega kota ugnal Fabianskega.

Gostje so nato skušali pritisniti, a so na koncu v 90 minutah zmogli le en strel v okvir gola, ki pa ga je Oblak brez težav zaustavil.

Velika zmaga Slovenijo ohranja v boju za uvrstitev na Euro, naslednje točke pa bodo na voljo že v ponedeljek, ko v Stožice prihaja Izrael.