Nizozemska šele v zaključku strla žilave Slovenke

Reprezentance 4. Okt 201920:27 > 20:29
NZS

V Fazaneriji sta se v okviru 3. kroga kvalifikacij za EP v ženski konkurenci med seboj pomerili Slovenija in Nizozemska. Slednje so veljale za velike favoritinje, vendar so z velikimi težavami prišle do zmage s 4:2 nad Slovenijo.

Ženska članska reprezentanca je izvrstno kljubovala evropskim prvakinjam, ki so šele v zadnjih 12 minutah prišle do zmage v murskosoboški Fazaneriji (2:4). Gola za Slovenijo sta prispevali Mateja Zver in Kaja Korošec. Kvalifikacije se za našo reprezentanco nadaljujejo v torek, 8.10., ko jo čaka gostovanje v Turčiji, ki je danes remizirala z Estonijo (0:0).

Slovenija je v prvem polčasu navdušila pred več kot 1000 glavo množico. Varovanke selektorja Boruta Jarca so od prve minute odigrale v skladu z načrtom: odločno, hrabro, zbrano in disciplinirano, predvsem pa so želele igrati, ne le nabijati žogo proti renominiranemu tekmecu, ki je obračun v Fazaneriji začel s kar osmimi igralkami z zadnjega finala svetovnega prvenstva.

To ni zmedlo naših deklet. Na vratih je bila zanesljiva Zala Meršnik, ki je do 11. minute malce ogrela svoje dlani, uvod Slovenije v tekmo pa je bil sanjski, predvsem pa učinkovit. Vedelo se je, da priložnosti za zadetek ne bo veliko, zato jih bo treba izkoristiti. To se je tudi zgodilo. Po nekaj izmenjanih podajah je prišla žoga do Lare Prašnikar, ki je izvrstno merila, a je bila gostujoča vratarka na mestu. Mateja Zver je spremljala akcijo in odbito žogo atraktivno pospravila v mrežo!

Nizozemska je bila v nadaljevanju podjetnejša, a so varovanke selektorja Boruta Jarca pametno reševale situacije pred ali pa v domačem kazenskem prostoru. V 22. minuti sta korektno posredovali Dominika Čonč in Sara Agrež. V 27. minuti pa je prišlo do malega nesporazuma v slovenski vrsti, Nizozemska je prišla do kota, v naslednji minuti pa po podaji po tleh do izenačenja. V svoji 84. tekmi v dresu Nizozemske je 23-letna članica londonskega Arsenala Vivianne Miedema dosegla že svoj 64. zadetek.

V 35. minuti je Zala Meršnik ubranila dober poizkus Renate Jansen. Prej in potem pa je bila na potezi Slovenija: v 34. minuti sta kombinirali Dominika Čonč in Mateja Zver, v 37. minuti pa je Lara Prašnikar s podajo v kazenski prostor zaposlila Dominiko Čonč, ki pa v padcu ni uspela proti do žoge.

Uvod v drugi polčas je bil po željah gostij, ki so v prvem napadu prvič na tekmi povedle, zadela je Lineth Beerensteyn. To ni strlo duha domače vrste, selektor Jarc pa je v igro poslal svežih moči. Namesto Kristine Erman in Pamele Begič sta zaigrali Lana Golob in Sara Makovec. Slovenija je bila za svoj trud nagrajena v 68. minuti, ko se je ponudila priložnost za protinapad, zadela je Kaja Korošec.

Šokirane gostje so potrebovale nekaj časa, da so strnile svoje vrste, v 78. in 83. minuti pa je zmago priborila Sherida Spitse, ki se je izkazala tudi z izvrstno izvedenem prostem strelu. Da so naša dekleta opravila velik in dober posel, pa je bilo jasno po koncu tekme, ko so jim zbrani gledalci namenili gromak aplavz.