Slovenke napolnile turško mrežo

NZS.si

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2021 v Kocaeliju razbila Turčijo. Slovenija je že po polčasu vodila s 5:0, na koncu pa slavila s kar 6:1.

Slovenke, ki so pred dnevi v Murski Soboti namučile Nizozemke, ki so sicer tekmo dobile s 4:2, so znova prikazale odlično igro.

Tekmo v Turčiji so začele v postavi Zala Meršnik, Sara Agrež, Špela Rozmarič, Lana Golob, Kaja Eržen, Kaja Korošec, Dominika Čonč, Mateja Zver, Pamela Begić, Špela Kolbl in Lara Prašnikar. V nadaljevanju so dobile priložnost še Anja Prša, Sara Makovec in Nika Babnik.

Slovenija je povedla že v 12. minuti, ko je zadela Lara Prašnikar, ki je nato še v 38. in 41. minuti poskrbela, da se je razveselila hat-tricka. V prvem delu sta bili natančni še Špela Rozmarič v 25. in kapetanka Maja Zver v 28. minuti. Zverova je zadela z bele točke. Zadnji gol za Slovenijo je v 51. minuti dosegla Špela Kolbl, častni gol za domače pa je v sodniškem dodatku dosegla Fatma Kara.

V kvalifikacijah skupaj nastopa 47 ekip, Anglija je kot gostiteljica že uvrščena na EP. Nanj se bodo neposredno uvrstili zmagovalci devetih kvalifikacijskih skupin in tri najboljše drugouvrščene ekipe. Preostalih šest drugouvrščenih ekip čakajo dodatne kvalifikacije.