Maksimalen pristop prinaša rezultat proti Kosovu

Reprezentance 9. Mar 202016:43 > 16:50
NZS

Ženska članska reprezentanca je odpotovala na Kosovo, kjer jo jutri ob 18. uri čaka 6. tekma v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Angliji. Slovenija na gostovanju v Prištini lovi 3. zmago v tem ciklu.

V petek se je zbrala ženska članska reprezentanca, ki jo jutri čaka nadaljevanje kvalifikacij za Euro 2021. Varovanke selektorja Boruta Jarca so leto 2019 sklenile na 2. mestu v kvalifikacijski skupini A z realnimi možnostmi, da se borijo še naprej za najvišja mesta. Obračun Kosovo – Slovenija si boste v torek 10. marca lahko od 17:55 dalje ogledali na SportKlubu1.

“V petek smo začeli z delom in nadaljevali cel vikend. V soboto zvečer smo opravili tudi analizo zadnje odigrane tekme, ko smo gostovali na Nizozemskem,“ je uvodoma povedal selektor Borut Jarc, ki je v tem sklopu pohvalil tudi razmere za delo, ki so jih imele igralke in strokovni štab.

V petek zvečer je selektor pozorno spremljal tudi tekmo Kosovo – Rusija, ki je pripadla Rusinjam. “Rusija je pričakovano slavila, saj je kvalitetnejša ekipa na vseh igralnih mestih,” je povedal Jarc, potem pa misli usmeril za našo reprezentanco: “Pri nas je bistveno, da razmišljamo o sebi in da si sami naredimo svojo zgodbo!“

Jutri bo Slovenija igrala z domačinkami. “Pričakujem agresivno tekmo z obeh strani. Domačinke vidijo svojo priložnost v agresivni in taktično disciplinirani igri. Ne samo da verjamemo, mi tudi dejansko imamo kvalitetnejšo ekipo. Da to potrdimo, pa bo treba na tekmi biti maksimalno resen!“ še doda Jarc.

Slovenija v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2021 nastopa v kvalifikacijski skupini A, ob njem pa še Nizozemska, Rusija, Kosovo, Turčija in Estonija. Slovenija je v tem prvem delu nesrečno (ekipo so zdesetkale poškodbe) izgubila z Rusijo (0:1), potem visoko porazila Kosovo (5:0) in Turčijo (1:6) ter nudila več kot le dostojen odpor Nizozemski (2:4 in 1:4). S petimi goli se je v tem delu kvalifikacij izkazala Lara Prašnikar, štiri je dosegla Mateja Zver. Slovenija v tem hipu zaseda 3. mesto v skupini.