Zaho selektor? Bil bi najboljši v zgodovini!

Getty Images

Zlatko Zahović po slovesu od Maribora čaka na naslednji izziv. Nekateri so ga povezovali z odhodom v Koper, kjer Ante Guberac snuje ambiciozen projekt, spet drugi bi ga radi videli kar na klopi slovenske nogometne reprezentance.

Na mestu selektorja Slovenije ostaja Matjaž Kek, ki je pred kratkim zavrnil bogato ponudbo zagrebškega Dinama. Štajerski strokovnjak septembra začenja z drugo izvedbo Lige narodov, ko boste boje naše reprezentance proti Grčiji, Kosovu in Moldaviji lahko spremljali ekskluzivno na Sportklubu. Čeprav se tem trenutku za marsikoga zdi nepredstavljivo, da bi na klopi Slovenije namesto Keka sedel Zlatko Zahović, je najboljši reprezentančni strelec v zgodovini prepričan, da bi se odlično znašel v tej vlogi.

O nečem sem stoodstotno prepričan: če bi bil selektor Slovenije, bi bil najboljši v njeni zgodovini! Zakaj? Zelo preprosto: ker vem, kaj in kako delam, in verjamem v to, kar delam. Tako kot sem od prvega dneva prihoda v Maribor, ko klub ni imel niti za pralni prašek, verjel, da bomo nekoč igrali v ligi prvakov. Zakaj torej ne bi verjel v nekaj v tako vrhunsko organizirani instituciji, kot je NZS? Če komu moje besede zdijo prepotentne in bahave, se mu opravičujem. A še vedno bom mislil in govoril enako, saj sem že 32 let v profesionalnem nogometu in imam 28 lovorik,” je v intervjuju za Dnevnik med drugim dejal snovalec kadrovske politike v Ljudskem vrtu.