Slovenke v petek za točke proti Turčiji

NZS.si

V ponedeljek se bo zbrala ženska članska reprezentanca, ki jo v petek, 18.9., v Kranju čaka nadaljevanje kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Selektor Borut Jarc bo z ekipo popoldan opravil prvi trening. Ekipa bo bivala na Bledu, trenirala pa v Nacionalnem nogometnem centru Brdo in v Kranju.

Sara Agrež se vrača po poškodbi in še ni dovolj nared. Zavoljo zdravstvenih težav z nami ni tudi Tine Paliska, od prej so poškodovane Adrijana Mori, Izabela Križaj in Ana Milović. Naknadno smo vpoklicali Zalo Kuštrin in Zalo Vindišar,” uvodoma pove selektor Borut Jarc. Petkov kvalifikacijski obračun med Slovenijo in Turčijo iz Kranja ob 20:00 spremljajte v živo na Sportklubu.

“Prvi dan bo namenjen vnovičnemu snidenju in regeneraciji. Ne pozabimo, da je imela večina igralk včeraj še zahtevne prvenstvene tekme, tudi program dela bo temu namenjen. V torek zjutraj pa se povsem fokusiramo na Turčijo,” še doda selektor Jarc.

Vabljene igralke:
Dominika Čonč (AC Milan ITA), Kristina Erman (Arna-Bjørnar Bergen NOR), Kaja Eržen (Roma ITA), Lara Prašnikar (Eintracht Frankfurt NEM), Nika Babnik (FC Wacker Innsbruck (AVT), Lara Ivanuša (Ferencvaroš MAD), Sara Ketiš (Pink Bari ITA), Nina Predanič (SK Sturm Graz AVT), Mateja Zver (SKN St. Pölten AVT), Pamela Begić (Sporting de Huelva ŠPA), Zala Meršnik (Turbine Potsdam NEM), Lara Klopčič (ŽNK Olimpija Ljubljana), Evelina Kos (ŽNK Olimpija Ljubljana), Anja Prša (ŽNK Olimpija Ljubljana), Nika Šapek (ŽNK Olimpija Ljubljana), Lana Golob (ŽNK Pomurje Beltinci), Špela Kolbl (ŽNK Pomurje Beltinci), Kaja Korošec (ŽNK Pomurje Beltinci), Sara Makovec (ŽNK Pomurje Beltinci), Sara Nemet (ŽNK Pomurje Beltinci), Špela Rozmarič (ŽNK Pomurje Beltinci), Zala Vindišar (ŽNK Olimpija Ljubljana), Zala Kuštrin (ŽNK Radomlje).

Slovenija je dosedaj odigrala šest tekem v teh kvalifikacijah, zbrala je po tri zmage in tri poraze. Pred njo je tokratna tekma s Turčijo, oktober bo v znamenju gostovanj v Rusiji in Estoniji. Prav Estonija pa za konec kvalifikacij decembra prihaja v Slovenijo.

Pot do Eura 2022
V kvalifikacijah sodeluje 47 reprezentanc, ki so razdeljene v devet skupin – dve skupini s šestimi ekipami in sedem skupin s petimi ekipami. Na evropsko prvenstvo se neposredno uvrsti devet prvakinj skupin in po tri najboljše drugouvrščene zasedbe. Šesterica preostalih drugouvrščenih gre v dodatne kvalifikacije. Leta 2017 so na domačem evropskem prvenstvu prvakinje postale Nizozemke. (vir: nzs.si)