Zmaga proti Turčiji korak bližje cilju

Reprezentance 17. Sep 202016:02 > 16:09
NZS.si

Pred žensko člansko reprezentanco je nocoj še uradni trening na štadionu v Kranju, jutri pa sedma tekma po vrsti v kvalifikacijah za Euro 2022. Tekmo, ki se bo v Kranju začela ob 20. uri boste lahko v neposrednem prenosu pospremili na Sportklubu.

“Priprave potekajo dobro, vse skupaj pa krasi odlična atmosfera, ki smo jo ohranili. Komaj smo čakale, da smo spet skupaj, da se zberemo in dobro pripravimo na tekmo,” je za začetek povedala 20-letna branilka Lana Golob.

“Jasno nam je, da se s storjenim in odigranim v Turčiji ne smemo zadovoljiti,” Lana takoj opozori, da hočejo še več in boljše, kot je bilo na prvi tekmi proti jutrišnjim tekmicam, ki pa so v minulih mesecih doživele kar nekaj strateških sprememb. Vključno z menjavo na selektorskem mestu.

“Turčija se bo predstavila v drugačni luči, mi pa se moramo zanašati na naše kvalitete in pluse, ki jih premoremo,” pove Lana.

V torek in sredo je naša izbrana vrsta, ki jo vodi selektor Borut Jarc, naredila obilo na področju taktike in postavitev. “Posvetili smo se tudi prekinitvam,” dodaja Lana Golob, ki je prepričana: “Če bomo odigrali, kot znamo in zmoremo, rezultat ne bo izostal.”

“Naš največji plus je zagotovo ekipni duh, ki ga premoremo. Cela ekipa diha kot eno, fokusirane smo na jasen cilj – da nam uspe priti na evropsko prvenstvo,” poudari Lana, ki nameni še nekaj besed jutrišnji, petkovi tekmi.

“Od samega začetka tekme bomo zbrane v obrambi, narekovale bomo tempo, v duelih pa odločno in hrabro, predvsem pa fokusirano. Vemo, da bodo Turkinje poizkušale v hitrih protinapadih ogroziti naš gol. Če bomo slučajno izgubile žogo v napadu, bo zelo pomembna tudi hitra tranzicija, da se postavimo v obrambo,” še dodaja Lana, ki je to pot ostala v Sloveniji, oblekla je dres ekipe ŽNK Nona Pomurje Beltinci, vodilne ekipe SŽNL, za katero je v tej sezoni odigrala šest tekem, zadnje štiri vseh 90 minut.

Slovenija je dosedaj odigrala šest tekem v teh kvalifikacijah, zbrala je po tri zmage in tri poraze. Pred njo je tokratna tekma s Turčijo, oktober bo v znamenju gostovanj v Rusiji in Estoniji. Prav Estonija pa za konec kvalifikacij decembra prihaja v Slovenijo.