Na SK: Saleško-koroški derbi, odbojka in nogomet

NZS.si

Pred nami je super petek s številnimi zanimivimi prenosi na Sportklubu. Ob 18:30 na SK 2 spremljajte Sportklub odbojkarske lige za ženske med SIP Šempetrom in Calcitom, ob 18:45 na SK 1 Gorenje gosti Slovenja Gradec, ob 20:00 pa na SK 3 sledi še kvalifikacijski obračun med Slovenijo in Turčijo.

Nocoj se z derbijem sosednjih rokometnih prvoligašev začenja 3. krog Lige NLB. Ob 18:45 si bosta pred kamerami Sportkluba v Rdeči dvorani nasproti stali moštvi trenutno vodilnega Gorenja Velenja in Slovenj Gradca 2011. Pestro bo tudi v soboto, ko bodo na sporedu preostali obračuni. Oči bodo uprte v Ribnico, kjer bo ob 19. uri pri Riku gostoval trebanjski Trimo. Istočasno bo Ljubljana gostovala v Mariboru, Koper v Ormožu, Dobova pa pri novomeški Krki. Uro poprej se bo začel obračun Celja Pivovarne Laško in škofjeloškega Urbanscapea, ob 19.30 pa sledi še dvoboj Butana plina Izole in LL Grosista Slovana.

Čaka nas šaleško-koroški derbi. Kot vse tekmece spoštujemo tudi moštvo Slovenj Gradca. Pričakujemo težko tekmo, a naredili bomo vse, da točki ostaneta doma,” napoveduje trener Gorenja Zoran Jovičić, prvi mož stroke pri Korošcih Sebastjan Sovič je dodal: “Tekma bo za nas definitivno prava preizkušnja, Gorenje Velenje je eden favoritov Lige NLB in ima vsekakor zelo močno ekipo. Želim si, da dvoboj odigramo enako, kot smo odigrali drugi polčas proti Celju. Fantje so pripravljeni, da pokažejo vse kar znajo, tekme Slovenj Gradca in Gorenja Velenja pa so že od nekdaj bile velik derbi in tudi tokrat ne pričakujem nič drugega.”

Medtem ko bodo od 18:30 na SK 2 v osrednji vlogo odbojkarice SIP Šempetra in Calcit Volleyja, bodo imele tudi na SK 3 po 20:00 glavno besedo dekleta. Varovanke slovenskega selektorja Boruta Jarca bodo lovile četrto zmago v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo, ki bo leta 2022 v Angliji. Turčija je v dosedanjem delu kvalifikacij prišla do točke. “Komaj smo čakale, da se spet snidemo, šest mesecev je dolga doba,” pravi Nina Predanič, ki je vesela, da je z reprezentančnimi kolegicami združila moči, se zbrala. V dobrem razpoloženju pa ekipa čaka petkovo tekmo v Kranju.

Pripravljene smo, čeprav je res, da se je po različnih državah različno treniralo in igralo. Se je pa takoj na prvem treningu videlo, da smo željne dokazovanja, željne igre. Tako mora biti, da pridemo do zmage, ki je zelo pomembna za nas,“ Nina in ekipa ne skrivajo ambicij, ki jih imajo pred petkovo tekmo. “Mislim, da je pred nami dobra tekma, upam na najboljše,” dodaja Nina, ki ima tri nastope v članski vrsti, na zadnji tekmi proti Kosovu (10. marca je bilo) pa se je tudi vpisala med strelke.

Se pa tudi sama zaveda, da se na lovorikah ne spi. “Pozabili smo že tisto tekmo, ki smo jo dobili s 6:1 proti Turčiji. Pred nami je nova tekma, novo dokazovanje. Igramo doma, to je mala prednost za nas. Vse bomo dale od sebe,” še zatrdi Nina, ki se zaveda, da so tudi Turkinje prevetrile svoje vrste, kar zahteva še en odtenek več odločnosti, zbranosti in tudi previdnosti.