Slovenke do pomembne zmage

Reprezentance 18. Sep 202021:20 > 21:30
NZS/Twitter

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Kranju dosegla pomembno zmago v 7. kolu kvalifikacij za Euro 2022. Turčijo je premagala s 3:1.

Slovenke so bile pred srečanjem favoritinje, vendar so v 18. minuti doživele hladen tuš, ko je gostje povedle po golu Gulbin Hiz. Slovenija ni dolgo potrebovala za iznečanje, saj je deset minut kasneje sodnica dosodila najstrožjo kazen, ki jo je zanesljivo izvedla Mateja Zver in izenačila na 1:1. Izbranke Boruta Jarca so do vodstva prišle v 41. minuti, ko je mrežo zatresla Lara Prašnikar, ki je proti Turkinjam lani ob zmagi s 6:1 zabila kar tri gole. Slovenske reprezentantke so zmago potrdile v 78. minuti, ko se je med strelke vpisala Špela Kolbl.

Slovenija je na lestvici skupine 1 z 12 točkami (4 zmage, 3 porazi) na drugem mestu za nepremagano Nizozemsko (21 točk). Rusija in Kosovo sta zbrala po 9 točk, vendar odigrala manj tekem.

Slovenija bo svojo naslednjo tekmo odigrala 23. oktobra, ko bo gostovala v Rusiji.