Mladi Slovenci izgubili s Hrvaško

Reprezentance 23. Mar 201720:06 > 20:11
Jure Banfi

Mlada reprezentanca Slovenije do 21 let je izgubila prijateljsko tekmo s hrvaškimi vrstniki. V primerjavi s Slovenci izkušenejši gostitelji dvoboja so srečanje dobili z izidom 3:0, slovensko mrežo so zatresli Ćorić, Bašić in Murić.

Hrvati so imeli v uvodnih minutah več od igre, prvič pa so nevarno zapretili v četrti minuti, ko je z roba kazenskega prostora sprožil Vlašić, a je bil Sorčan dobro postavljen. Sledilo je še nekaj nevarnih predložkov pred gol Slovenije, ki pa niso našli naslovnika. Po dobrih desetih minutah igre se je po globinski podaji v priložnosti znašel Brodić, toda meril mimo leve vratnice slovenskega vratarja. V nadaljevanju so Slovenci vzpostavili ravnotežje, izpeljali nekaj protinapadov, ki pa se niso zaključili z udarcem proti domačim vratom. V 33. minuti pa so gostitelji povedli, po predložku z leve strani igrišča je nesporazum v slovenski obrambi kaznoval Ante Ćorić. Zgolj dve minuti kasneje, po neubranljivem udarcu z razdalje 25 metrov, je Hrvaška podvojila svojo prednost. Gola se je ob pomoči prečnika razveselil Toma Bašić. Hrvati so tik pred polčasom zapretili še enkrat, Bosec je nevarno sprožil z desne strani, a meril mimo vrat Sorčana.

Selektorja Gračan in Gliha sta pred pričetkom drugega polčasa posegla po nekaj menjavah, pri Slovencih je v igro vstopil tudi Dejan Vokić, ki je v peti minuti nadaljevanja izvedel prosti strel z 20 metrov, vendar meril čez gol Hrvaške. Drugi polčas je bil nekoliko bolj skromen s priložnostmi. V 65. minuti, po globinski podaji, je Grega Sorčan pravočasno zapustil svoja vrata in domačemu napadalcu Robertu Muriću preprečil zaključek. Je bil pa čuvaj slovenske mreže nemočen v 77. minuti so gostitelji žogo odvzeli na polovici Slovenije, z neubranljivim strelom v daljši kot Sorčanovega gola pa je Murić zadel za končnih 3:0.

Primož Gliha, selektor mlade reprezentance, je po tekmi povedal: “Nezadovoljen sem z dvema zadetkoma, ki sta padla po naših napakah. Hrvati so med desetimi najboljšimi reprezentancami v Evropi. Želel sem si, da igramo takšno tekmo. Zaradi tega, da se fantje spoznajo z zahtevami mednarodnega nogometa. Bilo nas je strah, kar se v športu ne sme pojavljati. Drugi zadetek Hrvatov je bil vrhunski, dejstvo pa je, da bi morali mi v igri pokazati več poguma. Kakovost taktične in tehnične izvedbe je povezana s samospoštovanjem in hrabrostjo spoprijeti se s tako močnim nasprotnikom. Rezultat se bo zapisal, videli smo realno sliko naše reprezentance.”