Kekova ocena: To je bilo razočaranje na celi črti

nogomet Slovenija Matjaž Kek
Matjaž Kek je s Slovenijo v prejšnji ligi narodov navdušil. FOTO: AP Photo/Petros Karadjias

Končan je reprezentančni premor, ki je v sedmih dneh prinesel kar tri tekme Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022. Selektor Matjaž Kek z izkupičkom ni zadovoljen.

Po sanjskem začetku kvalifikacij in zmagi proti Hrvaški z 1:0 v Stožicah je Slovenija odšla na dve gostovanji in obakrat ostala praznih rok. V Rusiji so varovanci Matjaža Keka ob všečni igri v Sočiju izgubili z 2:1, v torek pa je sledilo veliko razočaranje v Nikoziji, kjer je Ciper slavil z 1:0. Prav ta tekma je močno razočarala slovenskega selektorja.

Ta tekma nam res ni v čast. Če gledaš perspektivo, to ne ‘izgleda’ dobro. Sem veliko bolj razočaran, kot sem bil vesel ob zmagi proti Hrvaški. Potem veste, kakšno je moje stanje duha,” je po tekmi dejal Kek in dodal:

To je bilo razočaranje na celi črti. Po deseti minuti se je zdelo, kot da je vsak zase, vse je šlo mimo dogovorov, mimo principov … Imam občutek, kot da dve leti nisem nič delal.

Utrujenost nosilcev in igra brez prave ideje

Na Cipru se je vsekakor poznala utrujenost nekaterhi nosilcev igre. Vse minute na treh tekmah so sicer odigrali samo Jan Oblak, Miha Blažič in Jasmin Kurtić, samo nekaj minut manj pa sta na zelenici prebila Josip Iličić in Jure Balkovec. Na zadnji tretji tekmi je Kek v drugem polčasu z menjavami skušal osvežiti igro, tudi sprememba igralnega sistema pa ni prinesla željenega učinka.

Šli smo skozi težkih deset dni, ampak to so šli tudi drugi. Teh alibijev imam dovolj. Če sem imel kaj pri zmagi Hrvaške, v redu, podoba pri tem porazu Slovenije pa je moja odgovornost. A ob moji odgovornosti bodo morali tudi igralci morali prevzeti svojo,” je povedal 59-letni strokovnjak in o tekmi v Nikoziji dodal še:

Ta raven tekem enostavno ne dovoljuje takega kontrasta med dobrimi in slabimi igrami. V prejšnjem ciklu nismo blesteli, ampak smo bili konstantni. Če gre pri tem nihanju za karakter, smo v velikih težavah. Dobro bomo morali razmisliti, kako naprej. Ampak do septembra je še ogromno časa in je vse še možno.

nogomet Slovenija Ciper nogomet Slovenija Ciper
AP Photo/Petros Karadjias
Ciper Slovenija nogomet Ciper Slovenija nogomet
nogomet, Slovenija, Ciper nogomet, Slovenija, Ciper

V skupini H je tako po treh tekmah na vrhu Hrvaška, šest točk pa ima tudi Rusija. Sledi Slovaška s petimi točkami, Ciper ima štiri, Slovenija pa je na predzadnjem mestu s tremi točkami. Zadnja v skupini je Malta z eno točko.

V kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2022 sledi premor do septembra, ko bo Slovenija doma igrala s Slovaško in Malto ter v gosteh s Hrvaško. Izbrana vrsta se bo sicer že pred tem zbrala na junijski akciji.