Hrvaška ugnala Švedsko, Bosna remizirala z Nizozemsko

Euro 11. Okt 202019:51 > 19:56
REUTERS/Antonio Bronic

Nogometaši Hrvaške so na Maksimirju dobili tekmo 3. kroga skupine A3 s Švedsko. Bosna je v Zenici iztržila neodločen rezultat z Nizozemsko.

Svetovni podprvaki so v novo sezono Lige narodov štartali izjemno slabo. Varovanci Zlatka Dalića so namreč izgubili uvodni dve tekmi v tem tekmovanju, danes pa so v Zagrebu z 2:1 premagali Švedsko.

Nikola Vlašić je v 31. minuti izkoristil eno od redkih priložnosti “Ognjenih” v prvih 45 minutah. Napadalec moskovskega CSKA_ja je zadel po podaji Brekala. Veliko zaslug za zadetek gre tudi na račun Perišića, ki je lepo premešal obrambo Švedske.

Skandinavci so izenačili v 66. minuti. Po podaji Forsberga je z neposredne bližine vratarja Livakovića premagal Berg.

10 minut kasneje je v igro vstopil Andrej Kramarić, ki je bil danes joker v rokavu Dalića. Napadalec Hoffenheima je po podaji Perišiča zadel v 84. minuti in Hrvaški priboril prvo zmago v Ligi narodov.

Francija in Portugalska imata po dveh krogih 6 točk. Hrvaška je s tremi točkami na 3. mestu, Švedi pa so zaenkrat brez točk.

Bosna je v Zenici remizirala z Nizozemsko. Gostje so prevladovali celo tekmo. Bili so podjetnejši in si priigrali precej lepih priložnosti, a do spremembe izida ni prišlo

V skupini A1 je trenutno s 4 točkami prva Italija. Nizozemska ima enako število točk na 2. mestu. Tretja je Poljska.

Zmaji iz Bosne so trenutno z dvema točkama na 4. mestu.