Hat-trick Haalanda proti Romuniji

Euro 11. Okt 202020:13 > 20:33
Charles McQuillan/Getty Images

Težko bi rekli, da so si Norvežani ravno dobro polizali rane, ki so nastale po porazu s Srbijo, a danes so Skandinavci vendarle pokazali, da so za razred boljša ekipa od Romunije.

Norveška je na tekmi 3. kroga skupine B1 s kar 4:0 premagala Romunijo.

Varovanci Lagerbacka so v Oslu povedli v 13. minuti, ko je romunsko mrežo po podaji Odegaarda načel Erling Haaland. V 39. minuti je vodstvo levov podvojil napadalec RB Leipziga Sorloth.

v 64. minuti je ponovno udarila naveza Odegaard – Haaland. Robustni Norvežan je dosegel 2. zadetek na tekmi. Le 10 minut kasneje je 20-letnik nadaljeval s strelskim pohodom in po podaji Sorlotha zadel za končnih 4:0.

V šali bi lahko dejali, da ima Haaland novo ljubico. Napadalec Borussie Dortmund je dejal, da spi skupaj z žogami, s katerimi je dosegel hat-trick. Po njegovih besedah so te žoge njegove ljubice.

Norveška je s 6 točkami vodilna ekipa v skupini B1 in ima tako lepe možnosti, da se prebije v elitno divizijo A.

Norveška se bo v naslednjem krogu pomerila s Severno Irsko.