Mancini: Balotelli je postal zrel igralec

Euro 29. Okt 202017:05 > 17:11
Claudio Villa/Getty Images

Selektor Italije Roberto Mancini je v pogovoru z italijanskimi novinarji potarnal, da v reprezentanci močno pogreša napadalca Maria Balotellija.

Balotelli je trenutno prost igralec in tudi zaradi tega ne more konkurirati za igranje v reprezentanci. Mancini je sicer prepričan, da bi kontroverzni napadalec Italiji prišel zelo prav.

Balotelli je po uspešnem igranju v Franciji lani prestopil k Brescii, ki pa je izpadla iz Serie A, italijanski reprezentant pa je izkoristil klavzulo v pogodbi in zapustil klub.

Zelo mi je žal, da ne igra. Star je 30 let, to so za nogomet najboljša leta, a on ne igra nikjer. Mislim, da je postal zrel igralec, za našo ekipo bi bil zelo koristen. Upam in želim, da bi si hitro našel klub, če bi konstantno igral, bi bil zagotovo zanimiv tudi zame,” meni Mancini, ki je z Balotellijem sodeloval v Interju in Manchester Cityju.

Balotelli je za Italijo odigral 36 tekem in dosegel 14 zadetkov. Zadnjič si je dres azzurrov oblekel septembra 2018.