Slovenci s porazom proti Norvežanom končali EP!

Euro 10. Maj 201816:54 > 17:00
NZS

Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je končala nastope na evropskem prvenstvu v Angliji. V zadnjem krogu skupine so naši izgubili še proti Norveški z 0:2. In tako prvenstvo končali brez točk.

Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je končala nastope na evropskem prvenstvu v Angliji. V zadnjem krogu skupine B je v Loughboroughu izgubila proti Norveški z 0:2. Na drugi tekmi je Švedska premagala Portugalsko z 1:0. V četrtfinale sta se iz te skupine prebili Norveška in Švedska. Slovenija je bila zadnja brez točke.

Slovenija je na prvenstvu doživela še tretji poraz. Potem ko je v prvem krogu izgubila proti Švedski z 0:2, v drugem pa proti Portugalski z 0:4, so danes izbrance Agrona Šalje porazili še Norvežani. Ti so imeli prednost igralca več vse od 20. minute naprej, saj je bil zaradi dveh rumenih kartonov izključen kapetan Tamar Svetlin. Za Norvežane sta zadela Leo Cornic v 32. in Oscar Aga v 38. minuti.

Po koncu srečanja je spregovoril tudi selektor Šalja. “Tekmo smo pričeli dobro in obetavno. Imel sem občutek, da smo boljši nasprotnik. Norveška je kakovostna reprezentanca. Ključni dogodek se je zgodil z izključitvijo v 20. minuti tekme. Škoda, da je sodnik, ki nam je proti Švedski onemogočil dva zadetka, danes spet sodil in uničil tekmo. Konec koncev gre za evropsko prvenstvo. Fantje garajo dve, tri leta, da so danes tukaj in škoda je, da je tekma zaradi nekoga šla v drugo smer. Ne glede na končni rezultat.”

Slovenija 0:2 Norveška
Cornic 32., Aga 38.

Norveška: Sandberg, Cornic (63′ Hauge), Hauso, Rekdal (41′ Kjolo), Askildsen, Aga, Hansen, Kolskogen, Kitolano (41′ Tangen), Baccay, Valberg.

Slovenija: Jurca, Matko (32′ Španring), Burin, Maher, Pečar, Urbančič, Prelec (67′ Kukovec), Svetlin, Simič (41′ Frešer), Kocar, Mutavčič.