Druga zmaga Makedonije, Bolgari pokorili še Norveško

Euro 9. Sep 201819:59 > 20:01
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Četrti dan Lige narodov so nam tekme ob 18. uri prinesle nekaj zelo zanimivih srečanj, reprezentanci Makedonije pa drugo zmago zapored.

Makedonija je na stadionu Filipa II. premagala Armenijo in vpisala novih šest točk. Domači so povedli v 13. minuti, ko je bil z bele točke natančen Ezgjan Alioski. Do drugega gola so domači prišli v 59. minuti, po lepo zgrajeni akciji, pri kateri se je odlično znašel Goran Pandev.

V skupini 4 Divizije D ima sedaj Makedonija šest točk, Armenija 3, brez točk ostajata Liechenstein in Gibraltar (s tekmo manj).

V Diviziji D, Skupini 1, je drugo zmago dosegla Gruzija, ki je Latvijo ugnala z 1:0. Zakavkaški ekipi je tri točke prinesel gol Tornikeja Okriashvilija v 77. minuti (enajstmetrovka).

V Skupini 1 najslabše divizije ima Andora točko s prve tekme proti Latviji, ki prav tako ostaja pri eni, po eni odigrani tekmi pa je Kazahstan brez točk zadnji.

V Diviziji B, Skupini 4, je Danska tokrat v svoji najmočnejši postavi z 2:0 ugnala Wales. Domači heroj je z dvema goloma (p)ostal Christian Eriksen. enega je dosegel iz enajstih metrov.

V “slovenski” skupini 3, Divizije C, je Bolgarija doma z 1:0 premagala Norveško in se tako s 6 točkami povzpela na vrh. V 59. minuti je edini gol na srečanju dosegel Radoslav Vasilev. Gostje so zadnjih nekaj minut igrali z igralcem manj, saj je v 88. minuti pordečel Havard Nordtveit.