Turčija premagala Švedsko, Srbi doma remizirali

Euro 10. Sep 201823:10 > 23:19

Napeto je bilo v edini tekmi skupine B, ko so Turki po zaostanku z 2:0 proti Švedom prišli do preobrata 2:3. Zmage še Črni Gori, Škotski in Kosovu.

V skupini B sta si nasproti stali Švedska in Turčija. V prvem polčasu so imeli rahlo terensko premoč Turki (61%), a prvi so resneje šele v 35. minuti zapretili domači, ko je Isaac Kiese Thelin po podaji v kazenski prostor z glavo zadel vratnico, a je še v isti minuti odbito žogo vendarle pospravil v mrežo Turkov za 1:0. V tretji minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa je za las zgrešil gol še Jimmy Durmaz in Švedi so odšli na odmor le z enim golom prednosti.

Švedi so tudi drugi polčas nadaljevali samozavestno in svojo dobro igro v 49. minuti kronali z drugim zadetkom. Viktor Claesson je izjemno zadel z velike oddaljenosti. Tokrat pa so Turki hitro odgovorili in že čez dve minuti znižali zaostanek, ko je z bližine s pravo bombo zadel Hakan Calhanoglu. Po zadetku pa so Turki zagospodarili na igrišču. V 70. minuti se je moral zelo potruditi švedski vratar Robin Olsen, da je ubranil strel Cenku Tosunu. Tik pred koncem rednega dela tekme v 88. minuti pa je prav Tosun dobro našel Emreja Akbabo v kazenskem prostoru, ki je žogo brez težav pospravil v prazno mrežo za izenačenje na 2:2. V drugi minuti dodatka je Akbabe še enkrat z glavo dobro meril proti švedskim vratom in dosegel preobrat rezultat na 2:3.

Skupina C

V Podgorici sta se sestali Črna Gora in Litva. Zanesljivo so prvi polčas kontrolirali igro domači s posestjo žoge (67%), več priložnostmi (7:2) in najpomembneje – z dvema zadetkoma. V 34. minuti je z 11 metrov zadel Savić, dve minuti kasneje pa je na 2:0 povišal Janković. V drugem polčasu so domači še naprej imeli vse pod nadzorom, držali so posest, niso prejeli zadetka, končni rezultat pa je ostal enak tistem iz prvega 2:0.

Srbi so v Beogradu na Stadionu Partizan pričakali Romune. Po precej izenačenemu prvemu polčasu so bili domači tisti, ki jim je uspelo zadeti. V 26. minuti je gol dosegel Mitrović. Rezultat 1:0 je obveljal do konca prvega polčasa. Že v začetku drugega pa so imeli gostje na voljo strel z bele točke, ki ga je Stanciu pretvoril v zadetek za izenačenje. V 63. minuti je Srbijo še enkrat popeljal v vodstvo Mitrović, a je v 68. minuti Tucudean spet poravnal izid na 2:2. Do konca srečanja domači kljub rahli premoči niso več uspeli zadeti.

Na tekmi med Škotsko in Albanijo v prvem polčasu nismo videli golov, zato pa v drugem polčasu 2. Že v 47. minuti je dosegel avtogol Djimsiti in poklonil domačinom vodstvo, ki pa so ga v 68. minuti potrdili še sami, ko je zadel Naismith.

Skupina D

Na tekmi med Andoro in Kazastanom sta oba zadetka padla v drugem polčasu. Goste je v vodstvo popeljal Logvininko v 68. minuti, za Andoro pa je v 84. minuti zadel Alaez. Vso tekmo so bili občutno močnejši Kazastanci, kljub igralcu manj, ko je v 74. minuti Muzikov  prej drugi rumeni karton. Gostje niso mogli izvleči vse treh točk. Ostalo je pri 1:1.

Tekma med Kosovim in Ferskimi otoki se je končala z rezultatom 2:0. Po prvem polčasu brez zadetkov je nato v drugem v 50. minuti za domače zadel Zeneli, 5 minut kasneje pa še Nuhiu za končnih 2:0.

Še tretja tekme skupine D je bila med Malto in Azerbajdžanom. Domači so imeli precej sreče na domačem terenu. V vseh statističnih elementih so jih nadvladali Azerbajdžanci, razmerje v strelih na gol je bilo celo 14:2 za goste. Vseeno pa sta si tekmece točke razdelila. Že v 10. minuti so domači dobili 11-metrovko. Izkoristil jo je Agius. V 26. minuti je Kalilzalde za Azerbajdžan poravnal rezultat na 1:1, ostali streli gostov vse do konca tekme pa se niso obrestovali.