Slovenska selekcija U17 na dobri poti do EP

Euro 30. Okt 201819:17 > 19:31
Mark Dadswell, Getty Images

Nogometni reprezentanci Slovenije U17 je danes zadostoval remi proti Avstriji, da se je uvrstila v elitni krog kvalifikacij za Evropsko prvenstvo 2019 na Irskem.

Slovenski kadeti so v tretjem krogu skupine 3 remizirali z Avstrijo v Kranju (1:1). Pečar je v 19. minuti povedel slovenske fante v vodstvo, nato pa je Pehlivan izenačil za Avstrijo in v 45. minuti postavil končni rezultat.

Avstrija in Slovenija imata po 7 točk in sta se obe uvrstili v naslednji krog. Bolgarija ima še možnost, da se uvrsti dalje kot tretjeuvrščena po točkah, medtem ko je Malta izpadla.

Tudi sosednja Hrvaška si je z zmago proti Andori s 3:0 v drugem krogu zagotovila končnico kvalifikacij. Zdaj ima 6 točk, kot tudi Italija.

Strelci za mlade Hrvate so bili Vasilij v 45+2 in 91 minuti ter Sučić v 77.

Hrvaška in Italija bosta igrali v Sinju 2. novembra v tretjem krogu, vendar brez pravega značaja, saj sta obe reprezentanci že uvrščeni naprej. Armenija in Andora sta brez točk.