Boljša Slovenija do remija v Haifi

Euro 21. Mar 201922:39 > 22:42
Ekipa24.si

Slovenija se je na uvodni tekmi kvalifikacij za Evropsko prvenstvo 2020 pomerila proti Izraelu. V gosteh v Haifi so remizirali 1:1. Svoj prvi reprezentančni gol je dosegel Andraž Šporar.

Prvi polčas na stadionu Sammy Ofer se je končal brez golov. Slovenija je imela več priložnosti, 7-krat je streljala na vrata izraelskega vratarja Harusha, ki je prvič moral resneje posredovati v 10. minuti, ko je z bližine meril Miha Zajc po podaji Jokića. Poskušali so še Šporar, Iličić in Verbić, a žal premalo natančno.

Drugi polčas pa se je začel z zadetkom Slovenije. Andraž Šporar je v 48. minuti pokazal izjemne spretnosti in iznajdljivost pred golom Harusha, ko je med padcem ob branilcu Benu Harushu žogo poslal v mrežo za vodstvo Slovenije z 1:0. Do prve prave priložnosti so prišli Izraelci le 3 minute kasneje, ko je Zahavi z roba kazenskega prostora meril malo mimo vrat Jana Oblaka. Slovenski vratar se je v naslednji akciji izkazal in Zahviju strel ubrani, takoj po naslednjem kotu domačih pa klonil. V 55. minuti je po kotu Oblaka premagal prav Zahavi (1:1). Po doseženem golu so Izraelci delovali zelo razigrano. Z bližine je strel Dabburja izjemno obranil Oblak. Nato so spet resneje krenili Slovenci. Najprej ni najbolje meril Verbič, nato pa je dober strel Šporarju ubranil Harush v 68. minuti, deset minut kasneje pa še Iličiću. Do konca srečanja ni bilo več izrazitih priložnosti na eni ali drugi strani.

Slovenija bo spet na delu v nedeljo. V Stožicah se bo ob 20.45 pomerila s Severno Makedonijo.