Panenka Ramosa za zmago, Italijani slavijo Keana

Euro 23. Mar 201922:31 > 22:43
Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

Na zadnji štirih večernih tekmah smo videli pričakovane zmage vseh favoritov. Italija in Grčija sta bila dokaj prepričljivi z zmago z 2:0. Nekoliko bolj na tesno je bilo na obrčunih BiH ter Španije, a na koncu sta obe ekipi slavili z 2:1.

Bosna in Hercegovina je pred domačimi gledalci uspela ugnati žilavo Armenijo z 2:1. Zmaji, ki so bili večji del srečanja boljši nasprotnik so povedli v 33. minuti, ko je zadel Rade Krunič. V zaključku tekme je za malce leppšo prednost zadel še Deni Miloševič. V sodniškem podaljšku pa je z bele točke končni rezultat postavil Henrikh Mkhitaryan.

Še najtežje je bilo Španiji, ki je doma pričakala vselej neugodno Norveško. Furijo je sicer že v 16. minuti v vodstvo popeljal Rodrigo. A so se zadeve v drugem polčasu zapletle. Vikingi so namreč v 65. minuti prišli do enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Joshua King. In Španci so se znašli v težkem položaju iz katerega pa jih je šest minut pozneje rešil kapetan Sergio Ramos, slednji je namreč s “panenko” uspešno realiziral strel z bele točke in svoji reprezentanci prinesel prvo zmago v kvalifikacijah.

Tudi v Italiji slavijo svojega junaka. Svoj prvi gol v članskem dresu reprezentance je namreč zabil mladi 19-letni talent Moise Kean, kateremu je selektor Roberto Mancini ponudil priložnost, da začne od prve minute. Napadalec je ponujeno izkoristil v 74. minuti, ko je zadel in postavil končni rezultat. Prvi gol za azzure na tekmi je prispeval vezist Nicolo Barella.