Deseterica BIH zapravila 2:0, Quagliarella za zgodovino

Euro 26. Mar 201920:38 > 20:46
Getty Images/Srđan Stevanović

Nogometaši Bosne in Hercegovine so remizirali z Grčijo v drugem krogu skupine J kvalifikacij za Euro 2020 z 2:2, kljub temu da so imeli po prvem polčasu 2 gola prednosti.

Edin Višća v 10. in Miralem Pjanić v 15. minuti sta bila strelca za reprezentanco Bosne, nato pa sta Fortounis iz enajstmetrovke v 64. in Kolovos v 85. minuti gostom prinesla točko. Grki so od 65. minute igrali z igralcem več, saj je bil pri domačih izključen Pjanić.

S tem remijem je ekipa Roberta Prosinečkega prišla do 4 točk, kolikor jih imajo tudi Grki, Bosna je zdaj na drugem mestu lestvice.

Domači so odlično začeli tekmo, ko so v 10. minuti prišli do vodstva. To je bila uigrana akcija po kotu, žoga je prišla do Edina Višće na 16 metrih, a mu je grška obramba strel blokirala, na popravnem izpitu pa je krilni igralec uspel zatresti mrežo.

V istem ritmu se je igralo v nadaljevanju in že v 15. minuti so uspeli povečati prednost. Prosti strel iz okoli 25 metrov je sijajno izvedel Miralem Pjanić za 2:0.

Tudi v naslednjih minutah je ekipa Roberta Prosinečkega dominirala na terenu in letela na krili odlične podpore s tribun. Proti koncu prvega polčasa so Grki uspeli vzpostaviti ravnovesje, močno je streljal Donis, a gostom je manjkala koncentracija.

Od začetka drugega dela je Bosna spet kontrolirala ritem in brez večjih težav opravljala vse poskuse Grkov na poti do njihovega gola. A v 64. minuti je Fortounis ušel v kazenski prostor, grobo ga je zaustavil Šunjić, sodnik pa je pokazal na belo točko. Zanesljiv je bil Fortounis.

Domači igralci so ostro protestirali sodniški odločitvi in jeza je bila pristona v nadaljevanju. Samo nekaj minut po enajstmetrovki so ostali na igrišču z desetimi igralci, ko je bil izključen Miralem Pjanić, ki je nepazljivo štartal na sredini igrišča.

Številčna premoč je Grkom prinesla povratek v tekmo in izenačenje. V 85. minuti je rezervist Kolovos kronal dobro akcijo in z glavo premagal Šehića za končni rezultat 2:2.

Popolni izkupiček v skupini J je obdržala izbrana vrsta Italije, ki je doma premagala Lihtenštajn s 6:0.

Azurri so dominirali v Parmi od prve minute in že v prvem polčasu rešili vprašanje o zmagovalcu. Sensi je v 17. minuti otvoril ‘goleado’, v 32. je Veratti dosegel svoj prvi gol za reprezentanco po sedmih letih, v 35. pa se je Quagliarella iz bele točke zapisal v zgodovino.

36-letni napadalec je postal najstarejši strelec v dresu italijanske reprezentance.

Isti igralec je v 45+3 bil še enkrat natančen iz 11 metrov in povišal izid na 4:0. Penal je bil dosojen zaradi igranja z roko Kaufmanna, ki je bil tudi izključen.

Domači niso popuščali niti v drugem polčasu. V 70. minuti je padel nov zadetek. Strelec je bil mladi Moise Kean, ki je na drugi zaporedni tekmi za Italijo dosegel gol.

Končni rezultat je postavil Pavoletti v 77. minuti po samo petih minutah od vstopa v igro.

Na tretji tekmi skupine J je Finska premagala Armenijo z 2:0.

Italija vodi s 6 točkami, Lihtenštajn je brez točke.