Kosovo v vročem vzdušju doma na kolena spravil Češko

Euro 7. Sep 201918:33 > 18:40

Nogometna reprezentanca Kosova je pred domačimi gledalci z 2:1 v kvalifikacijah za EP premagala Češko in se tako veselila že druge zmage v skupinskem delu.

Na razprodanem stadionu v Prištini je Kosovo dobesedno letel na krilih domačih navijačev, ki so bili praktično skozi celotno srečanje izjemno glasni.

Kot prvi so na tekmi sicer povedli Čehi z zadetkom Patrika Schicka, a so domači hitro odgovorili in v 20. minuti prišli do izenačenje. Natančen je bil Vedat Muriči.

V drugem polčasu smo spremljali dokaj izenačeno nogometno predstavo. Vendar nekako se je videlo, da si domači želijo zmage in drugega zadetka. Do le tega so prišli v 67. minuti, ko je za končno zmago poskrbel Mergim Vojvoda.

Kosovo v skupini trenutno zaseda drugo mesto z osmimi točkami, pred njimi je zgolj Anglija.