Ramsey Wales odpeljal na EURO, poraz Slovenije

Euro 19. Nov 201922:20 > 22:23
Harry Trump/Getty Images

Odigrane so bile zadnje tekme kvalifikacij za EURO 2020. Znanih je 20 udeležencev in 16 ekip, ki se bodo potegovala za preostala štiri mesta.

Junak zmage Walesa je bil Aaron Ramsey, ki je dosegel oba zadetka. Prvega po strelu Garetha Balea, ko je z glavo v 15. minuti pospravil odbitek v mrežo Madžarskega vratarja. Nogometaš sredine igrišča, ki igra v Italiji za Juventus je drugi zadetek dosegel v 47. minuti. Na drugi tekmi skupine E je Slovaška z golom Boženika in Hamšika premagala Azerbajdžan z 2:0. Kljub temu, da v Cardiffu ni dočakala remija bo pot na odhod na EURO iskala v dodatnih kvalifikacijah enako kot Madžarska. Direktno uvrstitev sta si zagotovili Hrvaška in Wales

Nemčija je s prepričljivo zmago proti Severni Irski s 6:1 osvojila prvo mesto v skupini C in istočasno prvo mesto v prvem bobnu za žreb, ki bo določil skupine na Evropskem prvenstvu. Iz nje je izrinila aktualne svetovne prvake Francoze. Severni Irci bodo v dodatnih kvalifikacijah igrali proti Bosni in Hercegovini, Slovaški ter Republiki Irski

V skupini G je bilo še pred koncem kvalifikacij jasno, da se na EURO odpravljata Poljska in Avstrija. Severna Makedonija in Izrael pa potujeta v dodatne kvalifikacije. Poljaki so na zadnji tekmi s 3:2 premagali Slovenijo z zadetki Szymanski, Lewandowski in Goralski. Za Slovenijo sta gola dosegla Matavž in Iličić. V isti skupini je Severna Makedonija z 1:0 premagala Izrael. Edini zadetek na tekmi pa je dosegel Boban Nikolov v prvem polčasu. Makedonci bodo tako pot na EURO iskali proti Kosovu v dodatnih kvalifikacijah, Izraelci pa bodo šele po žrebu vedeli ali bodo igrali proti nasprotniku iz divizije A ali C. Avstrija je sicer zadnjo tekmo kvalifikacij izgubila proti Latviji z 0:1. Za Latvijce je gol v 65. minuti dosegel Ošs.

V skupini I je bilo znano vse še pred koncem zadnjih tekem. Belgija je prepričljivo premagala Ciper, ki je sicer povedel prvi v 14. minuti z golom Ioannoua. Potem pa se je začelo. Dvakrat je v polno meril De Bruyne, po enkrat pa Carrasco ter Benteke. Poleg tega so pri Cipru dosegli tudi avtogol. V 51. minuti ga je dosegel Christoforou. Belgijci so nakoncu slavili s 6:1. Tudi Rusi so prišli do visoke zmage. Za zmago s 5:0 proti San Marinu so zadetke dosegli Kuzyaev, Petrov, Miranchuk, Ionov in Komlichenko. Škotska je v isti skupini s 3:1 premagala Kazakhstan.