Mancini: Italija bo izgledala drugače leta 2021

Euro 22. Mar 202014:04 > 14:18
Vittorio Zunino Celotto/Getty Images for Richard Mille

Zaradi pandemije virusa Covid19 je bilo pred dnevi preloženo EURO 2020 preloženo za eno leto. Italijanski selektor Roberto Mancini zato že sedaj pravi, da bo njegova reprezentanca leta 2021 izgledala drugače.

Italijanska reprezentanca bi naslednje leto, ko bo na sporedu EURO lahko imela v svojih še nekaj več mladih nogometašev, ki bodo v eni dodatni sezoni pred EURO dobili dodatne izkušnje. Tako bi menjava generacije pri Italija bila za malenkost lažja, v ospredju pri azzurih so predvsem Nicola Zaniolo, Federico Chiesa, Emerson Palmieri

“Jasno mi je, da je imeti v ekipi kvalitetnega Nicola Zaniola zelo pomembno. Imamo tudi druge mlade nogometaše, ki so že bili v ekipi in bodo naslednje leto še bolj izkušeni naslednje leto. V kolikor bi Federico Chiesa odšel v večji klub, igral na mednarodni sceni, bi to pospešilo njegov napredek. Tu je tudi Domenico Berardi, ki bi moral biti zvezda, ima 25. let in bi lahko bil v prihodnosti še zvezda,” je dejal selektor Roberto Mancini.

Poleg treh, ki jih je že omenil je denimo opozoril tudi na Manuela Locatellija iz Sassuola. Pa tudi na nogometaša, ki trenutno igrata v Premier League Adama Masino (Watford) in Emersona Palmieria (Chelsea), slednjima selektor celo priporoča vrnitev v Italijo. Po drugi strani pa še naprej zaupa Andrei Belottiju in Ciru Immobileju.

“Belotti je vedno delal kot nor, morda celo preveč. Torino je imel letos problem, vendar je Belotti klubu vedno veliko doprinesel. Immobile je trenutno zelo vroč. Razmislil pa bom o vpoklicu Francesca Caputa, če bo ponovil sezono v Sassuolu,” je dejal selektor, ki upa, da bodo tudi druge ekipe še naprej razvijale svoje talente in tako pomagali, da se Italija kot reprezentanca po dolgem času dobro odreže na enem izmed velikih tekmovanj.

“Pričakujem, da bo EURO kvalitetno. Poizkušali bomo osvojiti naslov. Komaj čakam, da stopim pred klop in slišim himno. Potem, kar sedaj Italija doživlja bo to senzacija,” je še zaključil Mancini.