Sampaoli: Ponudba Argentine obstaja

Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Jorge Sampaoli je potrdil, da je prejel ponudbo za vodenje argentinske nogometne reprezentance. Argentinec je dejal, da je to edina ponudba, ki bi ga pripravila, da zapusti klop Seville.

David Ramos, Getty Images

Že dalj časa se strateg Seville Jorge Sampaoli pojavlja kot edina prava rešitev za klop Argentine. 57-letnik je o morebitni spremembi delodajalca do danes molčal, vse pa je šlo tako daleč, da je Sevilla argentinski nogometni zvezi celo grozila s tožbo.

Kot kaže bo zgodba vseeno dobila epilog, ki bo zadovoljil vse vključene. Do konca sezone v La ligi je le še en krog, Sampaoli pa je prvič o delu na klopi Argentine spregovoril tudi sam.

Od malih nog sem sanjal, da bi nekoč vodil reprezentanco svoje države. Nogometna zveza Argentine je odločena, da mi pošlje uradno ponudbo. To je tudi edina ponudba, ki bi me prepričala, da zapustim klop Seville. To bi bila ponudba, ki je ne bi mogel zavrniti,” je povedal Sampaoli.

Vse skupaj se bo hitro rešilo. O tem pred tem nisem želel govoriti, saj nas je čakalo še ogromno pomembnih tekem. Zdaj smo cilje dosegli in to mi dopušča, da spregovorim o prihodnosti. Vse skupaj pa je seveda izven mojih moči,” je še dodal Argentinec.

V kolikor se klub in zveza ne bosta uspela dogovoriti, ne bom šel nikamor. Zagotovo pa Seville ne bi zapustil zaradi drugega kluba,” je zaključil Sampaoli.