Srbi ugnali Moldavijo in se zavihteli na vrh skupine D

fss.rs

Srbska nogometna reprezentanca je s 3:0 ugnala Moldavijo, izkoristila darilo Irske in se tri kroge pred koncem kvalifikacijskega ciklusa sama znašla na vrhu skupine D.

Tekma je potekala v zelo težkih vremenskih razmerah. Za vodstvo Srbije je v 20. minuti poskrbel Gaćinović. Žogo je v sredino z leve poslal Kolarov, ki je iskal Kostića, žoga pa je prišla do Gaćinovića, ki je natančno sprožil s približno 12 metrov.

Printscreen

V 30. minuti je sledila nova sijajna akcija Srbije, ki jo je z drugim zadetkom zaključil Kolarov. Kmalu zatem je Gaćinović stresel vratnico, rezultat pa se do konca polčasa ni več spremenil.

Tudi v drugem polčasu so Srbi igrali bolje in povsem kontrolirali stanje na zelenici. Prvo priložnost je v 63. minuti zapravil kapetan Branislav Ivanović, ki je za las zgrešil s približno dvajsetih metrov.

Končni rezultat je v 80. minuti postavil Aleksandar Mitrović.

Srbe je razveselil tudi rezultat na tekmi med Gruzijo in Irsko, ki se je končala z 1:1. Srbija je tako sama na vrhu skupine D in je že zelo blizu uvrstitvi na svetovno prvenstvo, ki bo leta 2018 v Rusiji.