Messi kot Slovenija – Argentina brez mundiala?

Getty Images/Darrian Traynor

Podobno kot Slovenci, so tudi Argentinci krog pred koncem kvalifikacij zelo daleč od uvrstitve na svetovno prvenstvo v Rusijo. Lionel Messi in druščina v predzadnjem krogu niso uspeli premagati Peruja (0:0) in si močno zapletli življenje. Gavči se bodo reševali proti Ekvadorju (sreda, 1:30 na SK 1).

Argentina je po remiju s Perujem padla na šesto mesto južnoameriških kvalifikacij. Peti je trenutno ravno Peru zaradi boljše gol razlike, med prve štiri, ki se neposredno uvrstijo na mundial, pa se je z zmago proti Ekvadorju prebil Čile (odločilni zadetek je v 86. minuti prispeval Alexis Sanchez). Gavčom je šel na roko vsaj izid srečanja med Kolumbijo in Paragvajem, saj so slednji v gosteh šokirali Falcaa in soigralce.

Argentinci bodo nastop v Rusiji reševali v zadnjem krogu, ko v noči na sredo gostujejo pri Ekvadorju, ki nima več možnosti za odhod na svetovno prvenstvo, medtem ko se bosta četrta Kolumbija in peti Peru pomerila na medsebojnem obračunu.

Kdo bo zabil gol?
Navijače Argentine pred gostovanjem v Ekvadorju najbolj skrbi neučinkovitost napadalcev. Gavči zadetka iz igre niso dosegli že 456 minut! Čile so letos premagali s strelom iz bele točke, proti Venezueli pa so mrežo zatresli s pomočjo avtogola. Bi lahko svetovne podprvake šokiral tudi Ekvador? Odgovor dobite v noči na sredo ob 1:30 v živo na SK 1!

Sinoči sta se še dve tekmi končali brez zadetkov (Bolivija : Brazilija in Venezuela : Pargvaj), Čile je z 2:1 premagal Ekvadord, Pargvaj pa je bil z enakim izidom boljši od Kolumbije.