Zgodovina za Panamo, po 32-ih letih ZDA brez SPja

Patrick Smith, Getty Images

Ekipa Paname se je pridružila Mehiki in Kostariki, pri neposredni uvrstitvi na svetovno prvenstvo. Honduras je presenetil in se bo pomeril v dodatnih kvalifikacijah. Američani pa so razočarali in ostali brez uvrstitve na SP po 32-ih letih.

Američani so v zadnjem krogu kvalifikacij izgubili proti že odpisanemu Trinindadu in Tobagu, ki je doma slavil z 2:1 in tako šokiral prav vse.Domači so v prvem polčasu povedli z 2:0, v drugem polčasu pa Američanom več kot zadetek Pulišiča ni uspel. ZDA so tako zaradi presenetljive zmage Hondurasa ostali brez dodatnih kvalifikacij za SP, na katerem jih ne bo po dolgih 32-ih letih.

Panama je doma premgala Kostariko in tako poskrbel za veliko veselje in zgodovinsko uvrstitev na SP v Rusijo. Kostarika se je tja uvrstila že v prejšnjem krogu, tako da pravega motiva niti niso imeli. Preko Venegasa so gostje sicer v prvem polčasu povedli, vendar je potem Panami uspel popoln preobrat. Najprej je v 53. minuti za izzenačenje zadel Gabriel Torres in ko se je že zdelo, da z zmago ne bo nič je zadel v 88. minuti Roman Torres in poskrbel za naval navdušenja domačih navijačev, ki so veselo proslavljali uvrstitev Paname na Svetovno prvenstvo v Rusiji prihodnje leto.

Za šok Američanov so poskrbeli nogometaši Hondurasa, ki so doma ugnali Mehiko, ki je bila že nekaj časa znana kot potnica na SP. Peralta in Vela sta zadela za Mehičane v prvem polčasu, za domačine pa Elis. Hondurasu je v drugem polčasu uspel preobrat, najprej je v 54. minuti avtogol zabil vratar Ochoa, potem pa je Hondurasu v 60. minuti dodatne kvalifikacije priboril Quioto. Honduras se bo za preboj na SP pomeril z Avstralijo.