Hrvaška do visoke zmage, Švicarji slavili v gosteh

Začele so se dodatne kvalifikacije za svetovno prvenstvo 2018 v Rusiji. Hrvaška je v Zagrebu s 4:1 ugnala Grčijo, Švicarji pa so v gosteh z 1:0 slavili proti Severni Irski.

Grško mrežo je v 13. minuti načel Luka Modrić, ki je uspešno izvedel enajstmetrovko in tako kaznoval veliko neumnost vratarja Karnezisa. Grškemu vratarju je v kazenskem prostoru žoga ušla, reševal pa se je s prekrškom nad Nikolo Kalinićem. V 19. minuti so gostitelji vodili že z 2:0, po lepi akciji in podaji Ivana Strinića je zadel Kalinić.

Gostje so po dveh prejetih zadetkih zaigrali bolj napadalno in po pol ure igre znižali zaostanek. Po podaji s kota je najvišje skočil branilec Borussie iz Dortmunda Sokratis, ki je bil ob strelu z glavo zelo natančen.

Hrvaška je hitro odgovorila. V 33. minuti je v sredino podal Šime Vrsaljko, kjer je žogo v gol zabil Ivan Perišić. Končni rezultat je po novi napaki grške obrambe v 49. minuti postavil Andrej Kramarić.

Na drugem četrtkovem srečanju je Švica v gosteh z 1:0 ugnala Severno Irsko. Edini zadetek je v 58. minuti iz enajstmetrovke dosegel Ricardo Rodriguez. Gostitelji bodo zagotovo veliko govorilo o kazenskem strelu, saj je posnetek pokazal, da je sodnik zaradi domnevnega igranja z roko prestrogo pokazal na belo točko.