Granqvist z bele točke za zmago Švedske

Peti dan svetovnega prvenstva v nogometu se je začel s tekmo med Švedsko in Južno Korejo. Z 1:0 so slavili Švedi, ki so edini zadetek dosegli z enajstmetrovke.

Mož odločitve je bil Andreas Granqvist, ki je z bele točke zadel v 64. minuti. Prekršek za najstrožjo kazen je napravil Kim Min-woo, sodnik pa se je za enajstmetrovko odločil po ogledu posnetka. Švedi so s tem zadetkom končali strelski post, ki je na mundialih trajal od leta 2006, pa tudi na zadnjih treh uradnih tekmah pred letošnjim SP-jem, ko Švedi nikakor niso uspeli zatresti nasprotnikove mreže.

Tekma je bila sicer precej neatraktivna, prvo priložnost pa so si v 20. minuti priigrali Švedi. Takrat se je sam pred južnokorejskim vratarjem znašel Marcus Berg, a se je Cho Hyun-wuu izkazal z obrambo. Berg je zapretil še v 28. minuti, ko je streljal po podaji s kota, a so Korejci strel blokirali.

V drugem delu so prvi zapretili Korejci, a je bil z glavo za malenkost nenatančen Koo. Švedi so v nadaljevnaju prvič zapretili v 56. minuti, ko je Sebastian Larsson z leve izvedel prosti strel, z glavo je poskusil Toivonen, znova pa je bil na pravem mestu korejski vratar. Srečanje je nato odločila že omenjena enajstmetrovka, Korejci pa do zadnejga sodnikovega žvižga niso bili posebej nevarni.

Danes sta na SP-ju na sporedu še dve tekmi. Ob 17. uri se bosta pomerili Belgija in Panama, ob 20. uri pa se bodo predstavili še Angleži, ki jih čaka obračun s Tunizijo.