Japonska do zmage z igralcem več, težko delo za Skomino

Japonska, ki je praktično celo tekmo igrala z igralcem več je z 2:1 premagala Kolumbijo. Prvo tekmo na tem SP je sodil tudi Damir Skomina, ki je imel težko delo vendar ga je opravil z odliko.

Jose Pekerman je na klopi pustil prvega zvezdnika Kolumbije Jamesa Rodrigueza, ki naj bi bil poškodovan. Vendar za njegove varovance se je tekma začela zelo slabo.

V tretji minuti je namreč Carlos Sanchez preprečil zadetek Japonske z roko in prejel direktni rdeči karton. Damir Skomina je pokazal na belo točko, strel z enajstih metrov pa je uspešno izvedel Shinji Kagawa.

Japonci so v nadaljevanju seveda z enim več prevladovali na igrišču, vendar so Kolumbijci vseeno prišli do izenačenja. Prosti strel z roba kazenskega prostora je dobro izvedel po tleh Juan Quintero in tudi s pomočjo gol tehnologije ugnal Eijia Kawashimo.

V drugem polčasu sta pri južnoameričanih v igro vstopila Rodriguez in Carlos Bacca, vendar so Japonci kljub vsemu še enkrat povedli. Po podaji Keisukeja Honde je zadel z glavo Yuya Osaka. In potem tekmo dokaj mirno pripeljali do konca.