Spektakel: Fantastična Belgija "uničila" Tunizijo

Kevin C. Cox/Getty Images

Nogometaši Belgije so v 2. krogu skupine G svetovnega nogometnega prvenstva kar s 5:2 premagali Tunizijo.

Belgijci so do vodstva prišli že v 5. minuti, ko je Eden Hazard zadel z enajstmetrovke, potem ko ga je pred tem na robu kazenskega prostora podrl SyamBen Youssef. Deset minut kasneje je vodstvo vokrepil Romelu Lukaku. Korpulentni napadalec je streljal po tleh, vratar Tunizije je bil brez moči.

V 18. minuti je Tunizija zmanjšala prednost, potem ko je Wahbi Khazri izvedel prosti strel, Dylan Bronn je bil najvišji in zadel za 2:1. Lukaku je v ćetrti minuti sodnikovega podaljška postavil izid polčasa in se tako na lestvici strelcev SP izenačil s Cristianom Ronaldom.

Žogo mu je podal  Thomas Meunier, golgeter Manchester Uniteda pa se v situaciji ena na ena ni dal zmesti ter matiral vratarja Faruka Ben Mustapho.

Na nov zadetek so morali gledalci v Moskvi čakati le šest minut po sodnikovem žvižgu v drugem delu srečanja, ko je Toby Alderweireld z dolgo žogo sijajno zaposlil Hazarda, ta pa je zadel za 4:1.

V 90. minuti je na svoj račun prišla še menjava, Michy Batshuayi. Zdelo se je, da je postavil končni izid, a so Tunizijci nekaj sekund pred zadnjim piskom znižali na 5:2 (Khazri) ublažili visok poraz.

Belgiji za prvo mesto v skupini tako na zadnji tekmi rednega dela proti Angležem verjetno zadostuje že remi.