Kakšna drama! Španija prva, Portugalska druga

Michael Steele, Getty Images

V tretjem krogu skupine B svetovnega prvenstva v Rusiju so bili gledalci priča dvema izjemno zanimivima obračunoma. Kot zmagovalec gre iz skupine Španija, druga je Portugalska.

Richard Heathcote, Getty Images Sport

Portugalska je proti Iranu cel drugi polčas držala prednost 1:0, ob koncu prvega dela je zadel Ricardo Quaresma, Cristiano Ronaldo bi z enajstmetrovke prednost lahko celo okrepil, a je priložnost zapravil, nato pa je prišel sodnikov podaljšek in gol Irana.

Medtem so v Kaliningradu Maročani vodili 1:2, a obramba atlaških levo ni zdržala. Afriška reprezentanca, ki je na tem Mundialu navdušila s kombinatorno igro in hitrimi igralci, je povedla v 14. minuti (Khalid Boutaib).

Španci so povedli pet minut kasneje, ko je Andres Iniesta zaposlil Isca, ta pa je poskrbel za izenačenje s petih metrov. Maročani so do vodstva prišli v 81. minuti z golom Youssefa En-Nesyria.

In ko sta na obeh igriščih že tekla sodnikova podaljška ter je kazalo, da Portugalski nihče več ne more vzeti prvega mesta, se je začelo dogajati. Iago Aspas je Španiji prinesel izenačenje, v Saransku pa je sodnik pokazal na enajstmetrovko za Iran.

To je bila že 19. dosojena enajstmetrovka na tem prvenstvu, delilec pravice pa se je za takšno potezo odločil po ogledu VAR-a. Zanimivo, z videoposnetkom si je pomagal tudi sodnik na tekmi Španije in Maroko – pregledoval je namreč, ali je bil Aspas ob golu s peto v prepovedanem položaju ter zaključil, da temu ni bilo tako.

Gol Karima Ansarifarda z bele točke je Irancem prinesel četrto točko v predtekmovanju, ki pa je azijski ekipi bolj v slabo tolažbo, saj v osmino finala ne napreduje. Mehdi Taremi je imel dve minuti kasneje priložnost, da Ronalda in soigralce pošlje domov, pa je svojo priložnost zapravil.

Torej…Portugalska bo za četrtfinale igrala z Urugvajem, Španija pa proti domačinki Rusiji.