Modrić je z drugega planeta

Getty Images

Modrić je z drugega planeta in najboljši nogometaš v zgodovini Hrvaške po mnenju rojaka Ivana Rakitića.

Elsa, Getty Images Sport

32-letni Luka Modrić je na svetovnem prvenstvu do zdaj za Hrvaško zadel dvakrat in popeljal naše južne sosede v osmino finala s 100% končnim izkupičkom 9 točk.

Modrić se je pridružil Real Madridu iz premierligaškega kluba Tottenham leta 2012 in od tedaj trikrat osvojil Ligo prvakov, po enkrat pa La ligo in Španski kraljevi pokal.

Ivan Rakitić je pri Barceloni igral ob strani odličnega španskega igralca zvezne vrste Andresa Inieste. “Oba sta med najboljšimi nogometaši v zgodovini na svoji poziciji,” pravi 30-letnik za svoja kolega v klubu in reprezentanci.

Iniesta je eden izmed najuspešnejših nogometašev v zgodovini. Barcelono je zapustil po koncu lanske sezone ter se pridružil japonskemu klubu Vissel Kobe. Za španski velikan je igral od svojega 12. leta, odigral 674 tekem in osvojil neverjetnih 32 lovorik.

Rakitić pravi: “Izgleda, kot da prihajata iz drugih planetov in sta prišla igrat nogomet z nami navadnimi smrtniki. V čast mi je bilo igrati z Andresom zadnja štiri leta pri Barceloni, z Lukom pa zadnjih 11 let za Hrvaško.” Dodal je še: “Če bi jaz lahko ustvaril ekipo, bi bila oba v prvi enajsterici. Andres je eden mojih najboljših priajteljev, na Luko pa gledam kot na starejšega brata.”

Bivši nogometaš Reala in Barcelone Robert Prosinečki, ki je odigral 49 tekem za Hrvaško, pravi, da je Modrić najboljši hrvaški nogometaš vseh časov.

“Popolnoma se strinjam z njim,” pravi Rakitič. “Ne samo, da je Luka najboljši nogometaš, pač pa je tudi velika osebnost, pravi vodja in mi mu sledimo. Prepričan sem, da lahko čuti naše zaupanje vanj.”

Danes se bo Modrić srečal s svojim naslednikom pri Spursih, danskim zveznim igralcem Christianom Eriksenom.